Nintendo Switch raport finansowy
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Już 32 miliony Nintendo Switch znalazło swoich nabywców! Podsumowanie raportu finansowego

Nintendo Switch to niewątpliwie wielki sukces Nintendo, o czym wszyscy…

31 stycznia 2019

Nintendo Switch to niewątpliwie wielki sukces Nintendo, o czym wszyscy dobrze wiemy. Opublikowany został własnie nowy raport finansowy, w którym możemy poznać ciekawe liczby dotyczące konsoli z pod znaku wielkiego N.

 

Na ten moment, Nintendo sprzedało 32,27 miliona konsol Nintendo Switch i 163,61 miliona gier od początku pojawienia się tego sprzętu na rynku. Licząc sprzedaż od marca 2018 roku do końca grudnia, ponad 14 milionów sztuk Nintendo Switch opuściło półki sklepowe. Tylko w samym poprzednim kwartale, który jest najlepszym okresem sprzedażowym w całym roku, Nintendo Switch znalazło 9.41 miliona nowych nabywców. W tym samym czasie sprzedało się dokładnie 52.51 miliona kopii gier na ten sprzęt.  W dokładnie jakiej ilości sprzedawały się kopie gier możecie sprawdzić w tym artykule.

 

Jak widać, sprzedaż sprzętu i oprogramowania w ostatnich trzech miesiącach była naprawdę bardzo dobra! Choć Nintendo w tym przypadku zmuszone jest zmniejszyć swoje prognozy z 20 milionów sprzedanych Switchów na 17 milionów. Dobrze wiadomo, że okres między styczniem, a marcem jest o wiele słabszy niż poprzedzający go „Świąteczny szał zakupów” liczymy na to ze Nintendo dobije zakładanych sobie celów. Przecież potrzeba do tego tylko trzy miliony nowych nabywców!

 

Źródło: NintendoSoup


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *