RecenzjeRecenzja
RecenzjeArtykuł

Kamehamehaaaa | Dragon Ball Xenoverse 2

Nie ma drugiej takiej bijatyki na Nintendo Switch. Dragon Ball…

14 lutego 2018

Nie ma drugiej takiej bijatyki na Nintendo Switch. Dragon Ball Xenoverse 2 to trójwymiarowa gra akcji osadzona w realiach serii Dragon Ball. Czerpie wszystko, co najlepsze z ogromnej ilości seriali anime i odsłon kinowych. Gracz staje się tu prawdziwym protagonistą tego epickiego cyklu, a jego zadaniem jest ochrona, lub zmiana najważniejszych zdarzeń z historii Dragon Ball.

Tak jak prawdziwy Dragon Ball.

Na wstępie trzeba powiedzieć nico o grafice, ponieważ jest to ważny wyróżnik tej produkcji. Podobnie jak pierwsza odsłona, tak i tu otrzymujemy prawdziwie komiksową oprawę. Gra prezentuje się bardzo okazale w dopracowanym stylu anime. Rzadko traci na płynności, a efekty specjalne wyglądają pierwszorzędnie. Nie jest to niestety oprawa, która trafi do gustu każdego odbiorcy, zaś fani serii o bohaterach z miasta Toki Toki z całą pewnością ucieszą się z tego wyboru.

Bardzo duża ilość misji fabularnych.

Gra dla jednego gracza oferuje bardzo rozbudowaną kampanię fabularną i ponad 30 godzin misji. W mieście hub co rusz dochodzi do potyczek. Zadaniem gracza jest walka z innymi herosami serii
Dragon Ball. W tym celu przenosi się on co rusz w przeszłość do najważniejszych zdarzeń z historii cyklu. Jego ingerencja może wszystko zmienić. Mamy wielką ilość dialogów. Można spotkać na swej drodze takie ikony, jak sam Goku i zamienić z nim parę zdań. Jeśli ma się trochę szczęścia. to może nauczy nas kilku dobrych uderzeń. Znajdzie się także wiele misji pobocznych, które sprawiają, iż gra wydaje się pełniejsza.

Miasto hub i kreowanie postaci.

Miasto hub to potężna aglomeracja, gdzie można spotkać ogromna ilość NPC. Czekają więc długie godziny dialogów i możliwość szybkiej eksploracji miasta. Znajduje się tam wiele sklepów z
przedmiotami oraz odzieniem, których użycie podwyższa statystyki postaci. Samą zaś postać można swobodnie ukształtować przed rozpoczęciem rozgrywki. Duża dowolność w kreowaniu własnego bohatera to dodatkowy atut tej produkcji. Tworząc go, wybiera się trzy atrybuty: klasę (dostępnych jest 5), płeć oraz budowę.

Walka.

Ataków i obron jest ogromna ilość i gracz uczy się ich wraz z postępem. Mechanika sprawia, iż dużą rolę odgrywają kombosy, których kombinacje mogą zdecydować o zwycięstwie. Bardzo dobra
znajomość wszystkich ciosów jest niezbędna, ale chybione uderzenie może wiele kosztować. W Dragon Ball Xenoverse 2 znajdzie się wiele dopracowanych graficznie połączeń ataków, które są prawdziwym smaczkiem całej produkcji. Potyczki rozgrywane są w 3D na dość dużych, otwartych arenach.

Tryby.

Urozmaiceniem są pojedynki 1 na 1 na konsoli Nintendo Switch. Dostępny jest także tryb gry sieciowej, gdzie można się pojedynkować lub walczyć z potężnym bossem w trybie do 6 graczy. Niestety kampanię fabularną da się przejść wyłącznie w pojedynkę.

Podsumowanie:

Dragon Ball Xenoverse 2 jest szybką grą akcji. Bardzo bogata fabuła wrzuca nas w świat, gdzie fani serii najlepiej się odnajdą. Jednak także ci, którzy nie znają całej historii, będą mogli się świetnie bawić dzięki pojedynkom i mnogości NPC. Komiksowa otoczka dodaje smaku tej produkcji. Grając, ma się pełną świadomość, że Bandai Namco Games wykonało kawał dobrej pracy.


Podsumowanie

Zalety

  • + świetna oprawa anime
  • + szybka gra akcji
  • + dobrze dopracowana mechanika walki
  • + bogata fabuła

Wady

  • - brak zaznaczonych na mapie NPC, do których trzeba wrócić po nagrodę za wykonanie misji pobocznych
  • - muzyka, która może nie przypaść do gustu wszystkim graczom
Wyświetleń: 3780

Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *