Nintendo Switch eShop
PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Karta pre-paid Nintendo – świetny pomysł na prezent?

Przed nami grudzień, a więc najgorętszy w roku okres związany…

16 listopada 2022

Przed nami grudzień, a więc najgorętszy w roku okres związany z prezentami. Najpierw czekają nas mikołajki, a potem święta Bożego Narodzenia. Zapewne większość z nas miała do czynienia z sytuacją, kiedy dostaliśmy zupełnie nietrafiony prezent. Nietrafiona bluza, skarpetki, perfumy to tylko kilka z przykładów na to, jak rozczarowujący może być dla nas podarunek. W szczególności tyczy się to najmłodszych. Dlatego też z myślą o tych, którzy mają Nintendo Switch lub chcą kupić coś dla gracza, przygotowaliśmy ciekawą propozycję, jaką są karty z doładowaniem.

 

Gry online na Switcha

 

Od lat powszechną praktyką jest to, że największe firmy związane z konsolami na rynku mają swoje własne sklepy online. Można w nich kupować gry cyfrowe, dodatki, plany premium. Tak mamy również w przypadku Switcha. Pozwala to na kupowanie gier, bez wychodzenia z domu, gdzie od razu po transakcji możliwe jest pobranie i uruchomienie gry na Nintendo. To ogromna wygoda, gdyż gry mamy przypisane do konta i nie musimy posiadać do nich fizycznych nośników. Nawet jeśli odinstalujemy grę z konsoli, to nadal będzie się ona znajdowała na naszym internetowym koncie.

 

Zakupy w sklepie online

 

Kupowanie gier online odbywa się na dwa sposoby. Możemy przypisać do konta kartę bankową i z jej pomocą opłacać wszelkie zakupy. Jest to jednak sposób polecany tylko tym osobom, które są właścicielami konta. Kiedy chcemy komuś sprawić prezent w postaci gier na Switcha, to wtedy idealne okazuje się doładowanie Nintendo. Jest to fizyczna lub wirtualna karta pre-paid, która ma określony nominał. Na chwilę obecną w Polsce możemy kupić karty o nominale 70, 120 i 250 złotych.

Tego rodzaju karta przedpłacona posiada 16-znakowy kod Switch Online, który następnie należy aktywować w sklepie online. Doładowanie konta Nintendo eShop może nastąpić zarówno na komputerze, jak i poprzez samą konsolę Nintendo Switch. Podajemy wtedy nasz kod, a kwota z karty zostanie natychmiast przelana na konto gracza.

 

Dlaczego warto wybrać Nintendo eShop Card?

 

Wspomnieliśmy wcześniej, że nietrafiony prezent może okazać się sporą przykrością dla dziecka. Łatwo bowiem jest kupić nieodpowiedni tytuł, grę, która kompletnie nie spodoba się dziecku czy dorosłemu graczowi. Jednak jeśli nadal chcemy sprawić miłą niespodziankę, to właśnie karta Nintendo na prezent będzie strzałem w 10! Poniekąd dajemy drugiej osobie pieniądze, jednak te mogą być wyłącznie przeznaczone na gry czy dodatki do gier Nintendo. To obdarowana osoba zdecyduje, na co wyda doładowanie.

Takie doładowania do gier z jednej strony uchronią nas przed pomyłką, będą sposobem na uniwersalny prezent, a z drugiej strony wiążą się z wieloma zaletami. Pisaliśmy już o wygodzie cyfrowych gier. Naszym zdaniem największym plusem zakupów online są ceny i różnorodność. Na Nintendo eShop znajdziemy zdecydowanie o wiele więcej tytułów niż w sklepach stacjonarnych. Możemy przy tym kupować DLC do gier, dodatki, wirtualne przedmioty.

Przynajmniej kilka razy do roku Nintendo organizuje spore wyprzedaże i obniżki cen, dzięki czemu środki z karty przedpłaconej będzie można idealnie wykorzystać do kupienia kilku czy nawet kilkunastu gier. Zwłaszcza z kartą o nominale 250 złotych. Ponieważ środki z doładowania nie mają daty ważności, można je wykorzystać dla kilku transakcji, czy też pozostałe fundusze zachować właśnie na czas najlepszych wyprzedaży.

Naszym zdaniem karta pre-paid Nintendo to świetny pomysł na prezent i to niekoniecznie tylko na święta, gdyż można ją wybrać bez problemu na urodziny, komunię czy też inną okazję.

 

Materiał powstał we współpracy ze sklepem EMPIK.

 


Redaktor

Redakcja Nintendoswitch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *