Kirby and the Forgotten Land
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Kirby and the Forgotten Land, Mario Strikers: Battle League oraz Nintendo Switch Sports ze świetnym przyjęciem. Mario Kart 8 Deluxe wciąż na czele stawki!

Najnowszy raport finansowy Nintendo został dzisiaj przekazany do wiadomości, dzięki…

3 sierpnia 2022

Najnowszy raport finansowy Nintendo został dzisiaj przekazany do wiadomości, dzięki czemu zaktualizowana została lista najlepiej sprzedających się gier na konsolę Nintendo Switch. Nintendo Switch Sports, Mario Strikers: Battle League oraz najnowszy wpis z serii Kirby sprzedały się w naprawdę konkretnych liczbach!

 

Najlepiej sprzedającą się grą zeszłego kwartału było Nintendo Switch Sports z wynikiem 4,84 miliona sztuk od premiery. Mario Strikers: Battle League przyjęło się znacznie gorzej, ale i tak gra sprzedała się w ilości 1,91 miliona sztuk. Cały czas bardzo dobrze radzi sobie Kirby and the Forgotten Land ze sprzedażą 1,88 miliona sztuk. Ogólnie, ostatnia gra z Kirby w tytule sprzedała 4,53 miliona egzemplarzy na całym świecie pobijając rekord serii.

 

W rankingu najlepiej sprzedających się gier w historii Nintendo Switch nie doszło do żadnych większych roszad. Mario Kart 8 Deluxe nadal zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Animal Crossing: New Horizons jednak nadal depcze wyścigówce od Nintendo po piętach. Trzecie miejsce niezmiernie należy do Super Smash Bros. Ultimate, jednak Zelda: BOTW ciągle stara się wskoczyć na podium (różnica to 1,68 miliona sprzedanych egzemplarzy). Najlepiej sprzedającymi się grami Pokemon na Switcha są niezmiernie Pokémon Sword oraz Shield z 24,5 milionów sprzedanych sztuk na całym świecie.

 

Podsumowując ostatni kwartał (kwiecień – czerwiec) na Nintendo Switch sprzedano 41,41 milionów sztuk gier w cyfrowej i fizycznej wersji. Jest to jednak spadek o 8,6% rok do roku.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *