South of the Circle Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Kolejny indie hit zmierza na Nintendo Switch? Poznajcie South of the Circle od 11 bit studios oraz State of Play

Polski wydawca 11 bit studios oraz brytyjskie studio State of…

14 kwietnia 2022

Polski wydawca 11 bit studios oraz brytyjskie studio State of Play, laureaci nagrody BAFTA ogłosili wydanie narracyjnej przygodówki South of the Circle na Nintendo Switch. 

 

 

Akcja South of the Circle została osadzona w czasach Zimnej Wojny poznając historie Petera. Zaplątany w definiujące jego życie wybory, rozdarty pomiędzy pogonią za karierą bądź prawdziwą miłością, bohater trafia w sam środek zakulisowej walki militarnych potęg.

 

South of the Circle to jeden z tych tytułów, w których zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia” – przyznaje Marek Ziemak, External Development Director w 11 bit studios. „Narracyjna warstwa gry i jej artystyczna subtelność z miejsca nas urzekły. South of the Circle skupia się przede wszystkim na opowiadaniu historii inspirowanej światowej klasy kinem, co odróżnią ją od naszych pozostałych tytułów. Niemniej jestem przekonany, że gdy tylko gracze doświadczą tej wciągającej od pierwszych chwil i wyładowanej emocjami historii, to zrozumieją, dlaczego chcieliśmy mieć ten tytuł pod swoimi skrzydłami. Cieszymy się też, że możemy rozpocząć współpracę ze State of Play, bo studio to od dawna znajdowało się w kręgu naszych zainteresowań. – czytamy w notatce prasowej 11 bit studios.

 

Na wyróżnienie zasługuje obsada bohaterów. W South of the Circle usłyszymy głosy Gwilym Lee (Bohemian Rhapsody), Olivia Vinall (Kobieta w bieli), Richard Goulding (The Crown), Anton Lesser (Gra o Tron), Adrian Rawlins (Czarnobyl) i Michael Fox (Downton Abbey). Scenariusz, porywające dialogi i znakomita gra aktorska mają budzić skojarzenia z kinem z najwyższej półki.

 

South of the Circle oprócz wydania na Nintendo Switch ukaże się także na PC, PS4/5, Xbox One oraz Xbox Series S/X. Warto zaznaczyć, że nie będzie to pierwsza premiera tej produkcji. Początkowo ukazała się ona jako ekskluzywny tytuł dla usługi Apple Arcade w 2020 roku. Teraz dzięki naszemu wydawcy 11 bit studios większa ilość graczy będzie mogła poznać przygody Petera. Gra nie ma jeszcze dokładniej daty wydania, ale jak widzimy w opublikowanym trailerze ma ona trafić na rynek „wkrótce”.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *