Super Mario 3D remake Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Kolekcja Super Mario 3D na Switcha ma zostać ujawniona w tym tygodniu

Od miesięcy plotkuje się, że Nintendo pracuje nad kilkoma remasterami…

1 września 2020

Od miesięcy plotkuje się, że Nintendo pracuje nad kilkoma remasterami swoich popularnych gier 3D Mario z okazji 35 -lecia Super Mario. W skład jednej kolekcji miały by wejść Super Mario 64 z 1997 roku (Nintendo 64), Super Mario Sunshine z 2002 roku (GameCube), Super Mario Galaxy z 2007 (Wii). Odświeżone Super Mario 3D World z Wii U miało by także być w drodze na Nintendo Switch, jednak w osobnym wydaniu w wersji Deluxe. Najnowsze informacje głoszą, że kolekcja Super Mario 3D na Nintendo Switch zostanie zaprezentowana w tym tygodniu.

 

Tak wynika z raportu TrueGaming przetłumaczonego przez anglojęzyczny serwis Nintendo-Insider, które wskazują na to, że kompilacja Mario 3D zostanie ujawniona w „pierwszym tygodniu września”. Trzynastego września minie 35 lat od premiery gry Super Mario. Aby uczcić ten milowy krok dla najbardziej rozpoznawalnego bohatera Nintendo, według branżowych serwisów firma od dawna planuje wypuszczenie kolekcji gier 3D z Marianem, coś na wzór wydanego w 2010 roku Super Mario All-Stars 25th Anniversary Edition wydanego na Wii z okazji 25 urodzin wąsacza.

 

Podobnego zdania jest Youtuber Nate the Hate, którego możemy pamiętać z ostatnich pogłosek o Indie World Showcase i Nintendo Direct Mini, które się sprawdziły. W swoim najnowszym podcaście twierdzi, że:

 

Myślę, że teraz będzie to bardziej świąteczna gra niż pierwotnie planowana. Wierzę, że pierwotny plan był taki, że kolekcja 3D miałaby ukazać się we wrześniu, gdyby te gry zostały ogłoszone w czerwcu… prawdopodobnie wtedy 3D World Deluxe pojawiłyby się w październiku, a może nawet na początku listopada.. Teraz ten plan został całkowicie odrzucony.

 

Wychodzi na to, że pierwotnym planem Nintendo było zaprezentowanie kolekcji 3D Mario na targach E3 w czerwcu w przeddzień planowanego otwarcia parku rozrywki Super Nintendo World w Japonii. Jednak plany te zostały zakłócone przez wybuch koronawirusa, co skutkowało odwołaniem targów E3 2020 i przełożeniem otwarcia parku rozrywki Nintendo. Gry zostaną wydane po urodzinach Mario, według Nate’a, w świątecznym oknie. Nate jak i kilka innych źródeł wspomina także o Super Mario 3D World w wersji „Deluxe”, która miała by otrzymać więcej zawartości w porównaniu do wersji z Wii U.

 

Oficjalnie nie jest potwierdzone w ogóle, że kolekcja Mario 3D i Super Mario 3D World Deluxe sąw drodze na Switcha. Jednak wiele stron internetowych potwierdziło oryginalny raport opublikowany kilka miesięcy temu, więc wydaje się, że coś w tym temacie jest naprawdę na rzeczy.  Nie zdziwiłbym się, gdyby Nintendo ujawnił w tym tygodniu kolekcję Mario 3D za pośrednictwem swojego Twittera, jak to miało miejsce ostatnio przy ogłoszeniu Paper Mario: The Origami King, Pikmin 3 Deluxe, czy przy wrzuceniu prezentacji Direct Mini: Partners Showcase na swój YouTube. Z drugiej strony, tak ogromne ogłoszenie dla Nintendo Switch zasługuje chyba na swoje 5-minut podczas oficjalnego Nintendo Direct, nieprawdaż?

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *