Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Kompatybilność z Pokémon HOME i GO, nowe stworki i gadżety dla graczy w ostatnim zwiastunie Scarlet & Violet

Premiera Pokémon Scarlet & Violet już za tydzień, zatem do sieci trafił…

8 listopada 2022

Premiera Pokémon Scarlet & Violet już za tydzień, zatem do sieci trafił prawdopodobnie ostatni zwiastun dziewiątej generacji gier. Jest na co popatrzeć, a także czego posłuchać – filmik dopełnia utwór Eda Sheerana pt. „Celestial”, nagrany specjalnie na tę okazję. Co nowego w Paldei?

 

Nowe Pokémony

 

To ostatni raz, gdy przechodzimy do mięska. Mięsko jest też tym razem nietypowe, bo poznaliśmy jedynie niewyraźny zarys nowych Pokémonów, które przypominają nowe warianty Donphana.

  • Great Tusk to Pokémon ekskluzywny dla wersji Scarlet. Będziemy badać tego stwora z pomocą Szkarłatnej Księgi;
  • Iron Treads to Pokémon ekskluzywny dla wersji Violet. Będziemy badać tego stwora z pomocą Fioletowej Księgi.

 

 

W filmiku przewija się również sporo stworków ekskluzywnych dla gry Pokémon Legends: Arceus. Tym samym twórcy potwierdzają, że będziemy mogli przenieść wszystkie (lub niektóre) z nich do regionu Paldea.

 

 

Rajdy

 

Zapowiedziano specjalne eventy, które rozpoczną się tuż po premierze Pokémon Scarlet & Violet. Są to:

  • Eevee Spotlight, podczas którego w Tera Raid Battles częściej spotkamy Eevee z rzadkimi Tera Typami. Wydarzenie potrwa od 25 listopada do 28 listopada;
  • specjalny Charizard z Dragon Tera Type. Ten Pokémon nie występuje naturalnie w Paldei. Charizarda będzie można złapać tylko raz na jeden plik zapisu, choć po złapaniu wciąż będzie można toczyć z nim walki i zdobywać nagrody. Ten rajd charakteryzuje się specjalnym, czarnym kryształem w terenie, a złapany Charizard posiada rzadki znak „Mightiest Mark”. Wydarzenie potrwa od 2 grudnia do 5 grudnia oraz od 16 grudnia do 19 grudnia.

 

 

Kompatybilność z Pokémon HOME & Pokémon GO

 

Twórcy zapowiedzieli, że Pokémon Scarlet & Violet połączą się z grą Pokémon GO oraz usługą Pokémon HOME wiosną 2023 roku. Dzięki temu będziemy mogli przesyłać stworki z innych gier do regionu Paldea oraz przechowywać Pokémony z dziewiątej generacji w chmurze. Pokémon HOME posiada bezpłatny pakiet, w ramach którego możemy przechowywać maksymalnie 30 stworków na serwerze; zakup subskrypcji gwarantuje klientom więcej miejsca oraz dodatkowe bonusy, jak np. możliwość korzystania z GTS (Global Trade Station, swoistego Allegro dla Pokémonów).

 

Bonusy dla posiadaczy poprzednich gier w serii

 

Trenerzy, którzy posiadają na swoim Switchu pliki zapisu z gier Pokémon Let’s Go! Pikachu & Eevee, Pokémon Sword & Shield, Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl oraz Pokémon Legends: Arceus będą mogli otrzymać specjalne etui na Rotom Phone w Scarlet & Violet. NPC, który wręczy nam gadżety, znajdziemy po około 2 godzinach od rozpoczęcia przygody.

 

 

 

Pokémon Scarlet & Violet – kiedy zagramy?

 

Na nowe przygody w świecie Pokémon nie przyjdzie nam długo czekaćGry Scarlet & Violet zadebiutują na Switchu już w piątek, 18 listopada. Dziewiąta generacja jest zatem naprawdę blisko. Spodziewajcie się naszej recenzji gry niedługo po premierze! A tymczasem obejrzyjcie najnowszy zwiastun poniżej i dajcie znać, co sądzicie o dziś ogłoszonych nowościach!

 


Redaktor

Kosma Staszewski

„Złapałem je wszystkie” więcej razy, niż wypadałoby się przyznać. Z produktami Nintendo utrzymuję niezdrową relację od wielu lat, lecz na szczęście uczucia wydają się być odwzajemnione. Na stronie możecie przede wszystkim przeczytać moje recenzje gier, choć wieloma czynnościami – jak chociażby korektą tekstów – zajmuję się zakulisowo. Nic nie przebije dla mnie dobrej kawy flat white.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *