Suikoden 1&2 HD remaster
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Konami ogłosiło remastery HD dla Suikoden I&2! Premiera na Nintendo Switch w przyszłym roku

Seria Suikoden powraca! Podczas Tokyo Game Show 2022 firma Konami…

16 września 2022

Seria Suikoden powraca! Podczas Tokyo Game Show 2022 firma Konami ogłosiła Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune i Dunan Unification Wars, czyli remastery dwóch pierwszych gier Suikoden, które zostaną wydane na całym świecie w przyszłym roku! Premiera dotyczy również wydania na konsolę Nintendo Switch.

 

 

Suikoden pierwotnie wydany został na PlayStation w 1995 roku, a jego kontynuacja pojawiła się kilka lat później, w 1998 roku także na pierwszej konsoli Sony. Od czasu premiery stały się kultowymi klasykami jrpg, w nadchodzące wydanie będzie zawierać ulepszenia graficzne, techniczne i poprawiające ogólną jakość gier. Różnice są naprawdę widoczne w porównaniu do oryginału. W prezentacji nie wspomniano, czy nastąpią znaczące zmiany w rozgrywce, chociaż są pewne zmiany, takie jak automatyczne zapisywanie, dostosowanie szybkości bitwy, czy dziennik rozmów do przeglądania wcześniejszych dialogów.

Konami poinformowało, że Junko Kawano, która zaprojektowała postacie do oryginalnej wersji Suikoden, na nowo narysowała wszystkie portrety postaci do Suikoden 1 HD Remaster Gate Rune War.

 

Oto kluczowe cechy remasteru Suikoden 1&2:

  • Wszystkie tła zostały zaktualizowane do HD
  • Zaktualizowane efekty tchną nowe życie w animację pixel art
  • Nowe efekty dźwiękowe otoczenia, aby zanurzyć się w tym fantastycznym świecie
  • Battle SFX są teraz HD i dodają nowy poziom realizmu
  • Dodano automatyczne zapisywanie
  • Możliwość przyśpieszenia pojedynków
  • Dziennik rozmów

 

Konami od kilku tygodni dręczyło się z graczami mówiąc o powrocie „uwielbianej serii gier na całym świecie”. Plotkowało się o Silent Hill, czy Metal Gear Solid. Jednak niespodzianką, którą wydawca ogłosił podczas targów Tokyo Game Show 2022 jest właśnie Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune i Dunan Unification Wars. I bardzo dobrze! Są to naprawdę świetne produkcje, jednak w dzisiejszych czasach trudno dostępne. Oryginalne wydania na konsolę Ps1 osiągają aktualnie horrendalne ceny na portalach aukcyjnych. Odświeżenie dwóch pierwszych gier z serii Suikoden to ukłon w stronę fanów, jak i nowych graczy, którzy nigdy nie mieli okazji obcować z tym tytułem.

 

Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune i Dunan Unification Wars zostaną wydane na PlayStation 4, Xbox One, Steam i Nintendo Switch w 2023 roku.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *