NewsRecenzja
NewsArtykuł

Konsola Nintendo Switch przekroczyła 139 milionów sprzedanych egzemplarzy i ma być głównym motorem napędowym w 2024 roku

Według najnowszych informacji opublikowanych przez Nintendo konsola Nintendo Switch przekroczyła…

6 lutego 2024

Według najnowszych informacji opublikowanych przez Nintendo konsola Nintendo Switch przekroczyła imponującą liczbę 139 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. W ostatnim, świątecznym kwartale sprzedano kolejne 6,9 miliona konsol. Model OLED przyczynił się do sprzedaży w liczbie 3,48 miliona egzemplarzy, Switch Lite sprzedał się w ilości 1,27 miliona, a klasyczny Switch – 2,15 miliona egzemplarzy na całym świecie.

Warto zauważyć, że Nintendo Switch zbliża się do osiągnięcia wyniku sprzedaży konsoli PlayStation 2. Jeśli tendencja utrzyma się, Switch stanie się najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów. Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, również potwierdził, że konsola Switch będzie głównym produktem firmy również w 2024 roku, co sugeruje, że spodziewane są dalsze wzrosty sprzedaży, ale notabene wnioskuje, że tak oczekiwana nowa konsola Nintendo nie zadebiutuje w tym roku?!

Druga część newsa dotyczy wyników sprzedaży gier na platformę Nintendo Switch. „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” przekroczył liczbę 20,28 miliona sprzedanych kopii, natomiast „Super Mario Wonder” już sprzedał blisko 12 milionów egzemplarzy. Największa premiera ostatniego kwartału 2023 – Super Mario RPG sprzedała się w ilości ponad 3 milionów sztuk. Liderem wśród gier na konsolę Nintendo Switch pozostaje „Mario Kart 8 Deluxe”, który do tej pory sprzedał się w liczbie 60,58 miliona egzemplarzy na całym świecie.

Sprzedaż konsoli Nintendo Switch wg. najnowszych danych jest imponująca i wygląda na to, że zbliża się ona do osiągnięcia rekordu PlayStation 2. Czy uważasz, że Switch będzie w stanie wyprzedzić wyniki sprzedaży tej ikonicznej konsoli? Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *