Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Krok milowy dla polskich fanów Nintendo? Europejski oddział poszukuje pierwszego tłumacza angielsko-polskiego!

Nintendo ogłosiło ofertę pracy, która może zwiastować znaczące zmiany dla…

31 maja 2024

Nintendo ogłosiło ofertę pracy, która może zwiastować znaczące zmiany dla polskich graczy. Firma poszukuje osoby na stanowisko Junior Translator English-Polish, co jest wyraźnym sygnałem zwiększonego zainteresowania polskim rynkiem. Czy to wiadomość, na którą fani firmy w Polsce czekali latami?

 

 

Przez długi czas brak wsparcia językowego w grach i usługach Nintendo był przedmiotem narzekań wielu polskich graczy. Oferowana posada jest umiejscowiona we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, co sugeruje, że Nintendo Europe może planować rozszerzenie swojej działalności lokalizacyjnej, obejmującej także polski język. To może być przełomowy moment dla polskiego sektora gamingowego, ponieważ dotychczasowe dostępne gry i usługi konsol Nintendo nie oferowały polskiej wersji językowej.

 

Co ta zmiana może oznaczać dla przyszłości?

Jeżeli Nintendo faktycznie poszukuje tłumacza angielsko-polskiego, to możemy przypuszczać, że firma serio rozważa wsparcie polskiego języka w swoich grach i menu konsoli Nintendo Switch, a być może również w innych produktach i usługach. To z kolei może oznaczać, że w przyszłości polscy gracze będą mogli cieszyć się polskimi wersjami swoich ulubionych tytułów.

Wydaje się również, że Nintendo dostrzega duże zainteresowanie swoimi produktami w Polsce, co mogłoby tłumaczyć ten strategiczny krok. Rozpoczęcie oficjalnego wsparcia dla polskiego języka mogłoby jeszcze bardziej zwiększyć popularność konsoli Nintendo Switch na polskim rynku, a także otworzyć drzwi dla potencjalnego uruchomienia oficjalnego oddziału w Polsce.

 

O samym ogłoszeniu:

Oferta pracy skierowana jest do osób z dobrą znajomością języka angielskiego i polskiego, zainteresowanych pracą w dynamicznym środowisku międzynarodowej firmy. Stanowisko wymaga nie tylko tłumaczenia tekstów z języka angielskiego na polski, ale również zapewnienia, że lokalizowane treści będą odpowiednie dla polskich graczy pod względem kulturowym.

Zatrudnienie w ramach tej pozycji to nie tylko ogromna szansa dla profesjonalistów szukających wyzwań w branży gier wideo, ale również symboliczne otwarcie drzwi dla polskiej społeczności fanów Nintendo, która od dawna oczekiwała większej uwagi od giganta gamingowego.

Aktualnie to dystrybutor Conquest Entertainment jest odpowiedzialny za dostarczanie konsol i gier Nintendo do polskich sklepów. Jednak jeśli Nintendo zdecyduje się na poważniejsze zainwestowanie w polski rynek, to możemy spodziewać się znaczących zmian w sposobie dystrybucji i dostępności produktów Nintendo w Polsce.

Czyżby zatem nadchodziła nowa era dla polskich fanów Nintendo, pełna wyczekiwanych gier w rodzimym języku? Pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenia i dalsze szczegóły dotyczące tej pionierskiej decyzji firmy.

 

Źródło: Oficjalna strona Nintendo Europe


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *