e3 2023 anulowane
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Ku zaskoczeniu nikogo, tegoroczne targi E3 ponownie zostały odwołane

Targi E3 2023 zostały odwołane i najprawdopodobniej już nigdy nie…

31 marca 2023

Targi E3 2023 zostały odwołane i najprawdopodobniej już nigdy nie odbędą! Wielki letni pokaz gier miał powrócić w formie fizycznego wydarzenia, które odbędzie się Los Angeles po raz pierwszy od 2019 roku, ale został odwołany po tym, jak wielkie firmy, takie jak Nintendo, Microsoft i Ubisoft, powiedziały, że nie wezmą udziału w wydarzeniu.

 

To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w organizację tego wydarzenia, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby gotowych grywalnych wersji demonstracyjnych, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na targach E3 tego lata była przeszkodą, której nie były w stanie pokonać. Przepraszamy tych, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, że nie możemy zaprezentować pokazu, na który zasługujecie i którego można się spodziewać po wydarzeniach ReedPop. – oficjalne wiadomość od Kyle Marsden-Kish, globalnego wiceprezesa ds. gier w ReedPop

 

Tegoroczne E3 zostało okrzyknięte wielkim powrotem wydarzenia jako pokazu fizycznego – szansą na odzyskanie korony jako centralnego punktu kalendarza zapowiedzi gier wideo, po kilku latach zakłóceń spowodowanych pandemią. Jednak we wspólnym oświadczeniu amerykańskiego stowarzyszenia Entertainment Software Association (ESA) i firmy eventowej Reedpop ogłosili, że kultowe targi growe nie będą już kontynuowane.

 

Wydarzenie miało odbyć się w dniach od 13 do 16 czerwca w Los Angeles Convention Center i byłoby pierwszym normalnym  E3 od 2019 roku. Targi zostały odwołane w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 i chociaż wersja cyfrowa odbyła się w 2021 roku, wydarzenie zostało ponownie odwołane w 2022 roku, aby skupić się na wielkim powrocie, które miało wyznaczyć nowy standard dla hybrydy imprezy branżowej.

 

Pomimo anulowania legendarnych targów E3 czerwiec będzie pełen różnych gamingowych wydarzeń. Summer Game Fest od Geoffa Keighleya odbędzie się 8 czerwca, Coroczna prezentacja Microsoft Xbox i pokaz poświęcony Starfield zaplanowano na 11 czerwca.  Ubisoft Forward Live odbędzie się dzień później, 12 czerwca. Nintendo jak co roku również powinno w czerwcu pokazać światu swój line-up na drugą połowę roku w postaci Nintendo Direct.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *