NewsRecenzja
NewsArtykuł

Kultowa gra Beyond Good & Evil doczeka się remasteru! Premiera już w przyszłym tygodniu

Podczas wczorajszego wydarzenia Limited Run Games światło dzienne ujrzała długo…

21 czerwca 2024

Podczas wczorajszego wydarzenia Limited Run Games światło dzienne ujrzała długo oczekiwana wiadomość dla fanów jednego z kultowych tytułów Ubisoftu. Oficjalnie ogłoszono, że Beyond Good & Evil, gra, która na przestrzeni lat zdobyła status klasyka, zostanie wydana na Nintendo Switch w zremasterowanej wersji. Edycja ta, zapowiedziana z okazji 20. rocznicy powstania gry, obiecuje nowe życie dla znanej fabuły i ukochanych przez fanów postaci.

 

 

Beyond Good & Evil – 20th Anniversary Edition przyniesie nie tylko poprawioną grafikę, ale również ulepszone sterowanie oraz dźwięk. Ubisoft zapewnił, że remaster oferuje wydajność „do 60 fps”, a także liczne udogodnienia takie jak automatyczne zapisywanie stanu gry, możliwość pomijania scenek, wsparcie dla kontrolera oraz myszy z klawiaturą, a także funkcję cross-save na wszystkich platformach. Wśród nowości znalazł się także tryb dla speedrunnerów, ponad 20 nowych osiągnięć i trofeów, a także galeria przedstawiająca nigdy wcześniej niepublikowane materiały i wideo z rozwoju oryginalnej gry.

Remaster Beyond Good & Evil został ogłoszony w momencie, gdy jego istnienie było już powszechnie znane dzięki wcześniejszym przeciekom. Oryginalna wersja gry, która zadebiutowała w 2003 roku na platformach takich jak GameCube, PC, PlayStation 2 i Xbox, pomimo początkowej komercyjnej niepowodzenia, zdobyła z czasem status kultowego tytułu. Ogłoszenie w 2017 roku prequela, Beyond Good & Evil 2, jeszcze bardziej podgrzało zainteresowanie serią, choć na temat kontynuacji od 2021 roku panuje cisza.

Zremasterowana edycja Beyond Good & Evil – 20th Anniversary Edition trafi do sklepu Nintendo eShop już 25 czerwca. Edycja fizyczna, w tym również kolekcjonerska, będzie dostępna za pośrednictwem Limited Run Games. Przedsprzedaż tych wersji gry ruszy 12 lipca, co z pewnością jest wiadomością, na którą wielu fanów czekało z niecierpliwością.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *