NewsRecenzja
NewsArtykuł

Lataj wysoko w grze Harry Potter: Quidditch Champions – ogłoszenie daty premiery na Summer Game Fest

Podczas tegorocznego Summer Game Fest 2024, miłośnicy Harry’ego Pottera oraz…

8 czerwca 2024

Podczas tegorocznego Summer Game Fest 2024, miłośnicy Harry’ego Pottera oraz quidditcha, uwielbianego sportu z serii książek J.K. Rowling, otrzymali emocjonujące wieści. Ujawniono nowy zwiastun gry „Harry Potter: Quidditch Champions”, który potwierdził datę premiery oraz platformy, na które trafi ta oczekiwana produkcja. Gra została zapowiedziana wcześniej, w kwietniu 2023, jako oddzielny projekt od gry „Hogwarts Legacy”, gdzie quidditch nie był dostępny.

 

 

Zwiastun przedstawił kluczowe postaci z uniwersum Harry’ego Pottera, po czym szybko przeniósł widzów na pełnowymiarowe mecze quidditcha z udziałem wszystkich głównych domów Hogwartu. Ogłoszona data premiery to 3 września 2024 roku. „Harry Potter: Quidditch Champions” trafi na konsole PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, a także będzie dostępna na PC za pośrednictwem Epic Games Store i Steam.

„Gry sportowe w świecie czarodziejów osiągają nowy wymiar z „Harry Potter: Quidditch Champions” – czytamy w oficjalnym komunikacie. Gra skupi się przede wszystkim na rywalizacji wieloosobowej, oferując graczom możliwość dostosowywania własnych postaci. Umożliwi zarówno rozgrywkę solową, jak i multiplayerową, wymagając przy tym stałego połączenia z internetem. Gracze będą mieli okazję do współpracy w trybie online lub rywalizacji jeden na jednego.

Co ciekawe, choć „Harry Potter: Quidditch Champions” stanowi niezależną pozycję względem innych gier ze świata czarodziejów, przygotowano ekskluzywny pakiet prezentowy dla posiadaczy „Hogwarts Legacy”. Pakiet „Legacy” zawiera przedmioty nawiązujące do Slytherinu i Sebastiana Sallow, postaci z „Hogwarts Legacy”. By zdobyć ten zestaw, gracze muszą połączyć obie gry ze swoim kontem WB Games.

Po kwietniowym weekendzie testowym gry, który odbył się w dniach 21-22 kwietnia 2023, feedback od graczy wydaje się być pozytywny. To dobry prognostyk dla miłośników Świata Magii, którzy z niecierpliwością czekają na pełne wydanie gry 3 września 2024 roku. Tytuł już teraz można dodawać do listy życzeń na wybranych platformach. Podstawowa wersja została wyceniona na 30 euro.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *