Animal Crossing New Horizons Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Mamy pierwszy rekord! Cyfrowa wersja Animal Crossing: New Horizons sprzedała się w około 5 milionach sztuk

Animal Crossing: New Horizons tworzy historię, dzięki 5 milionom sprzedanych…

23 kwietnia 2020

Animal Crossing: New Horizons tworzy historię, dzięki 5 milionom sprzedanych cyfrowych kopii w przeciągu jednego miesiąca, czytamy w raporcie SuperData. W związku z tym szczególnym osiągnięciem, tytuł który zadebiutował 20 marca na Nintendo Switch pobił poprzedni rekord należący dotychczas do Call of Duty: Black Ops IIII.

 

Animal Crossing: New Horizons sprzedało więcej jednostek cyfrowych w ciągu jednego miesiąca (5,0 mln) niż jakakolwiek gra konsolowa w historii. Wydany przez Nintendo tytuł pobił rekord konsolowy w miesięcznej sprzedaży gier cyfrowych poprzednio okupowany przez Call of Duty: Black Ops IIII. Animal Crossing: New Horizons z grubsza dorównało również cyfrowej sprzedaży Super Smash Bros. Ultimate oraz Pokémon Sword i Shield w pierwszym miesiącu. Połączenie funkcji społecznościowych i relaksującej atmosfery prawdopodobnie przypadło do gustu osobom zatrzymanym w domu. Zamknięcie sklepów oznacza również, że wyższy odsetek konsumentów kupił grę cyfrowo w porównaniu do poprzednich tytułów Nintendo Switch.

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nowa odsłona Animal Crossing to naprawdę fantastyczna gra, jedna z najlepszych produkcji na Nintendo Switch i osiągane przez nią rezultaty nie powinny nikogo dziwić. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż na tak świetny cyfrowy wynik osiągnięty przez New Horizons wpłynął niewątpliwie „lockdown” w wielu krajach, z tego powodu o wiele więcej osób zdecydowało się na zakup wersji cyfrowej bez konieczności opuszczania swoich domostw.

 

Co ciekawe, sprzedaż cyfrowa Animal Crossing: New Horizons w pierwszym miesiącu była w przybliżeniu równa połączonej sprzedaży cyfrowej Super Smash Bros. Ultimate oraz Pokémon Sword i Shield dla tego samego okresu.

 

Generalnie przychody z gier cyfrowych w marcu osiągnęły rekordową sumę 10 miliardów dolarów. Ta forma sprzedaży znacząco się zwiększyła po wprowadzeniu na całym świecie środków izolacji społecznej w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *