Mario Kart Live: Home Circuit
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Mario Kart Live: Home Circuit szczegółowo omówione na nowym zwiastunie

Nintendo ujawniło nowe szczegóły dotyczące Mario Kart Live: Home Circuit…

2 października 2020

Nintendo ujawniło nowe szczegóły dotyczące Mario Kart Live: Home Circuit przed  premierą ustaloną na 16 października. Dzisiejszy zwiastun dla Mario Kart Live: Home Circuit ujawnia więcej niewiadomych, a także zarys rozgrywki i przegląd trybów gry. Opublikowany został także wywiad z deweloperem z Velan Studios odpowiedzialnymi za zestaw „rozszerzonej rzeczywistości”.

 

 

Każdy zestaw Home Circuit, obojętnie czy zdecydujesz się na wersje Mario lub Luigi jest wyposażony w gokart, cztery bramki, dwa znaczniki do ulepszania torów oraz kabel USB do ładowania gokarta. Oprogramowanie jest dostępne do bezpłatnego pobrania z Nintendo eShop po zakupie zestawu.

 

Zasadniczo Mario Kart Live: Home Circuit pozwala przekształcić swój pokój w tor Mario Kart, ustawiając punkty kontrolne w całym domu. Tory konstruujesz korzystając z czterech bramek znajdujących się w każdym zestawie. Nie jest możliwe tworzenie torów z większej ilości bramek łącząc dwa zestawy Home Circuit lub więcej , ponieważ gra na chwilę obecną nie akceptuje większej ilości bram. Każdy checkpoint jest wykonana z tektury z plastikowymi pierścieniami, które są bardzo podobne do tych z zestawów Nintendo Labo. Twórcy sugerują przynajmniej 10×12 stóp (3.05 x  3.66 metrów) wolnej przestrzeni na zmontowanie toru, jednak Nintendo zaleca rozmiar 15 x 15 stóp (4.5 7x 4.57 metrów) zwłaszcza gdy ścigasz się gokartami z większymi prędkościami. Gracze z dywanami nie muszą się martwić, ponieważ gokarty radzą sobie dobrze na większości dywaników, chociaż rzecznik Nintendo radzi, aby trzymać się z dala od kudłatych dywanów i frędzli!

 

Po skonstruowaniu własnego toru w pierwszej kolejności musisz go przejechać swoim fizycznym gokartem, przejeżdżając pod każdą bramą, aby go zarejestrować. Po powrocie do pozycji startowej oprogramowanie rysuje kształt toru na podstawie miejsca pozostawienia fioletowej farby. W tym momencie twój tor jest gotowy, aby ścigać się ze znajomymi lub Koopalingami w wirtualnej formie. Sterowanie pojazdem odbywa się z poziomu twojego Nintendo Switch, dzięki wbudowanej kamerze w twojego karta. Ponieważ przeglądasz wszystko na swoim Switchu, nie jesteś ograniczony do oglądania tylko rzeczywistych obiektów. Tutaj do gry wchodzi część AR, nakładająca przeciwników, wirtualne przeszkody, broń i wzmocnienia, w grze obserwowanej na konsoli. Cokolwiek stanie się z twoim gokartem w grze, od przyspieszenia po trafienie, stanie się również twoim prawdziwym gokartem. Twój tor otrzymuje również motywy środowiskowe takie jak podwodny, wulkaniczny i retro zmieniający wygląd planszy obserwowany na ekranie.

 

Głównym trybem gry jest Grand Prix, który oferuje w sumie osiem pucharów i 24 różne wyścigi. Prędkość go-karta jest oparta na klasie od 50 cm3 do 200 cm3. Oprócz głównego trybu Mario/Luigi Kart Live: Home Circuit zaoferuje wiele innych opcji rozgrywki; Custom Race, Time Trials oraz Mirror Mod. Podczas gry można odblokowywać nowe pojazdy i kostiumy, więc istnieje wiele zachęt do ciągłego tworzenia nowych tras. W gronie znajomych posiadających swój egzemplarz gokarta i konsolę Nintendo Switch można ogrywać maksymalnie w 4 osoby tryby Grand Prix lub Custom Race.

 

Mario Kart Live: Home Circuit i Luigi Kart Live: Home Circuit zadebiutują 16 października w kwocie od 409 złotych.

 

 

Nintendo opublikowało także wywiad z programistami w formie video wyjaśniający jak powstała gra do sprawdzenia poniżej:

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *