Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Masa informacji o nadchodzącym Animal Crossing: New Horizons!

Dzisiejszy Nintendo Direct był nastawiony tylko i wyłącznie na nadchodzące…

20 lutego 2020

Dzisiejszy Nintendo Direct był nastawiony tylko i wyłącznie na nadchodzące Animal Crossing: New Horizons. Informacji jest naprawdę dużo, dlatego nie ma co przedłużać. Od razu przejdźmy do konkretów!


Życie na wyspie
 – Akcja Animal Crossing: New Horizons dzieje się na bezludnej wyspie. Życie tutaj jest spokojne i relaksacyjne. Jako pierwszy mieszkaniec wyspy masz za zadanie stworzenie miasteczka niemalże od podstaw! Na wyspie będą obowiązywał cykl dnia i nocy oraz pory roku.

DIY – Zrób to sam! – Z zebranych na wyspie materiałów będzie można stworzyć całą masę rzeczy, wliczając w to narzędzia i meble. Swoje umiejętności i przepisy będzie można ulepszyć w specjalnym warsztacie. W grze będą dostępne również specjalne umiejętności, które pozwolą m.in. zmienić kolor wytworzonych przedmiotów.

NookPhone – Gracz będzie posiadał smartphone’a o nazwie NookPhone. Posiada on kilka standardowych aplikacji, takich jak mapa czy aparat. Z czasem aplikacji będzie więcej, wszystko po to, żeby ułatwić życie na wyspie.

Nook Miles – Jest to specjalna oferta dla graczy, którzy potrzebują bardziej sprecyzowanych celów. Za wypełnianie kolejnych misji otrzymuje się nagrody, mogą to być pomocne przedmioty czy nawet bilety na inne, odległe wyspy.

Island Tours – Te „tajemnicze wycieczki po wyspie” odbywają się według kaprysu pilota, więc nigdy nie wiesz, gdzie skończysz! Będąc na tych mniejszych wyspach, zbierz dowolną liczbę przedmiotów – na przykład materiały do ​​majsterkowania – i zabierz je ze sobą na swoją wyspę.

Party Play  – Aż do ośmiu osób może żyć na jednej wyspie (każde konto na konsoli może wprowadzić swojego mieszkańca na tę samą wyspę). Dodatkowo można zaprosić trzech graczy do wspólnego eksplorowania wyspy w tym samym czasie. Jeden z graczy posiada status Leadera, a inni Followerów (każdy przedmiot, który znajdą będzie składowany w skrzyni w specjalnym budynku). Pozycję Lidera można zmienić w dowolnym momencie.

Land Development – Gracz może dowolnie kształtować teren wyspy. Niczym w Minecraftcie gracz może wykopać koryto rzeczy czy stworzyć górę.

NookLink – To część aplikacji Nintendo Switch Online (dostępnych na androidzie i iOS). Dzięki niej możemy zeskanować kod QR naszych kreacji z poprzednich gier – Animal Crossing: New Leaf lub Animal Crossing: Happy Home Designer – i „przerzucić” je do Animal Crossing: New Horizons na Nintendo Switch. Ponadto można użyć NookLink jako klawiatury lub czatu głosowego, by komunikować się ze znajomymi, z którymi aktualnie przebywamy na wyspie.

Wybierz swoją wyspę – Gracz może wybrać lokalizację swojej wyspy. Wybór ten wiąże się z wyborem pory roku – które zmieniają się w czasie rzeczywistym. Jeżeli wybierzemy półkulę północną w dniu premiery gry, to w grze będzie wiosna.

Personalizacja – Gracz może wybrać, w którym miejscu na wyspie będzie stał jego domek. Początkowo będzie to namiot, jednak z czasem w jego miejscu można wybudować duży dom, który w dowolny sposób można dekorować. Wszystkie meble będzie można usytuować w niemalże każdym miejscu na wyspie. Natomiast kreator postaci zaoferuję naprawdę sporo ciekawych opcji.

Lotnisko – To pierwsze miejsce, w jakim znajdzie się gracz. Lotnisko będzie otwarte 24 godziny na dobę (zaczynając od następnego dnia od swojego przybycia). Na lotnisku możemy zapraszać innych graczy lub podróżować na ich wyspy.

Nowi mieszkańcy – Początkowo na wyspie będzie mieszkało zaledwie kilka zwierzych mieszkańców. Jednak z rozwojem wyspy będą pojawiać się nowi sąsiedzi, którym będziemy mogli zaoferować stały pobyt!

Dodatkowe budynki – Podczas rozwijania wyspy gracz będzie mógł wybudować nowe budynki. Włączając w to muzeum, sklepy z meblami i przedmiotami, których nie można stworzyć samemu, krawiec oferujący masę modnych ubrań i przedmiotów oraz obozowisko, gdzie można zaprosić gości w celach rekreacyjnych.

 

Animal Crossing: New Horizons nie wspiera tradycyjnego zapisu w chmurze! Jednak Nintendo pozwoli wam na jednorazowe ściągnięcie zapisu z chmury, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy wasz Switch ulegnie zniszczeniu.

Dodatkowo gra wspiera Amiibo oraz będzie zawierała masę darmowych dodatków. Więcej informacji znajdziecie w oryginalnym materiale wideo:

 

 

Co sądzicie o Animal Crossing: New Horizons? Rozważacie zakup tej produkcji czy jednak nie wpada w wasze gusta?

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *