Masa nowych informacji o Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl

Podczas dzisiejszego Pokémon Presents ujawniono nowy zwiastun nadchodzących gier Pokémon…

18 sierpnia 2021

Podczas dzisiejszego Pokémon Presents ujawniono nowy zwiastun nadchodzących gier Pokémon Brilliant Diamond & Pokémon Shining Pearl.

 

 

Na pierwszy rzut oka da się zauważyć poprawę sfery wizualnej obu produkcji. Stworki będą mogły podążać za trenerem w świecie gry; pojawi się również możliwość edytowania ubioru bohaterów, tworzenia Sekretnych Baz w Grand Underground regionu Sinnoh oraz odkrywania zupełnie nowych lokacji, tzw. Pokémon Hideaways, w których spotkamy potworki zależnie od dekoracji, jakie umieściliśmy w swojej Bazie. Powróci też lubiana przez fanów 4 generacji mechanika dekorowania Poké Balli specjalnymi naklejkami, zmieniającymi efekty podczas wypuszczania Pokémona do bitwy. Oprócz zdobywania kolejnych odznak będziemy mogli również wziąć udział w tzw. Super Contest Shows, w których nasze stworki przejdą przez serię konkurencji takich jak taniec czy walka pokazowa. Niemal 4-minutowy zwiastun ukazał także spory fragment rozgrywki, ukazując m.in. Team Galactic, walkę o odznakę i postaci, które pomogą nam podczas przygody.

Ponadto nowe gry będą kompatybilne z aplikacją Pokémon Home, jednak na to udogodnienie musimy poczekać do 2022 r. Ogłoszono również, że rozgrywki rankingowe nadal będą prowadzone wyłącznie w grach Pokémon Sword & Pokémon Shield.

 

 

Pokémon Brilliant Diamond & Pokémon Shining Pearl ukażą się na Nintendo Switch 19 listopada 2021 roku. Już teraz można składać zamówienia pre-orderowe w eShopie.

Co sądzicie o nowym zwiastunie? Czekacie na Brilliant Diamond & Shining Pearl? Dajcie znać w komentarzach!


Redaktor

Kosma Staszewski

Tak, to imię, a nie pseudonim, choć w świecie gier przedstawiam się jako Szuszuro. „Złapałem je wszystkie” niezliczoną ilość razy, a z produktami Nintendo utrzymuję niezdrową relację od wielu lat. Na co dzień studiuję i parzę kawę, aby mieć hajs na gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *