NewsRecenzja
NewsArtykuł

Max Caulfield powraca w Life Is Strange: Double Exposure – Premiera 29 października

Po wielu spekulacjach i oczekiwaniach, podczas Xbox Games Showcase twórcy…

10 czerwca 2024

Po wielu spekulacjach i oczekiwaniach, podczas Xbox Games Showcase twórcy z Deck Nine ujawnili najnowszą odsłonę cenionej serii „Life Is Strange”. Najnowsza gra nosząca tytuł „Life Is Strange: Double Exposure” przyniesie ponownie na ekrany uwielbianą przez fanów postać Max Caulfield. Premiera gry zaplanowana jest na 29 października bieżącego roku i  jak potwierdzono, grę można będzie również zagrać na konsoli Nintendo Switch.

 

 

W zwiastunie zaprezentowanym widzom złapaliśmy okazję zobaczenia starszej wersji Max, która jeszcze raz staje przed zadaniem wykorzystania swoich niezwykłych mocy. Choć Max nie jest już w stanie cofać czasu tak jak kiedyś, posiada teraz zdolność doświadczania dwóch równoległych rzeczywistości jednocześnie. W jednej z nich jej nowa przyjaciółka, Safi, została zamordowana, a w drugiej jest wciąż żywa, lecz w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wykorzystując swój nowy dar, Max musi rozwiązać zagadkę obu morderstw i połączyć rozdzielone linie czasowe.

Max była już protagonistką zarówno oryginalnej gry „Life Is Strange” (stworzonej przez twórców z Dontnod), jak i prequela „Before the Storm” (rozwiniętego przez Deck Nine). Mimo że w „Life Is Strange 2” oraz „Life Is Strange: True Colors” wspominano o wydarzeniach z wcześniejszych odsłon, to „Double Exposure” będzie pierwszą grą od dłuższego czasu, która bezpośrednio kontynuuje historię Max.

Life Is Strange: Double Exposure zostanie wydane w standardowej, deluxe i ultimate edycji, z różnorodnymi bonusami cyfrowymi i fizycznymi. Kupujący edycję ultimate zyskają przedpremierowy dostęp do dwóch pierwszych rozdziałów gry, dwa tygodnie przed oficjalnym wydaniem. Więcej informacji o grze oczekujemy w trakcie transmisji na żywo, która odbędzie się 13 czerwca o godzinie 9:00 czasu pacyficznego.

Historia firmy deweloperskiej Deck Nine nie była ostatnio wolna od kontrowersji, w tym roku opublikowano raport dotyczący kultury pracy w firmie, który ujawnił problemy w zarządzaniu, w tym ochronę toksycznych liderów, promowanie nadgodzin oraz zastraszanie pracowników abdykujących za bardziej autentyczną reprezentację w grach „Life Is Strange”. Zgłoszono też, że firma Deck Nine ostatnio doświadczyła licznych anulowanych partnerstw oraz zwolnień, co spowodowało, że teraz są w dużym stopniu zależni od sukcesu „Life Is Strange”, aby utrzymać swoją stabilność rynkową.

Life Is Strange: Double Exposure z pewnością przyciągnie fanów serii swoją intrygującą fabułą i nowymi elementami rozgrywki, pogłębiając doświadczenia z uniwersum „Life Is Strange”. Nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się więcej i zanurzyć się w kolejną przygodę z Max Caulfield.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *