NewsRecenzja
NewsArtykuł

Microids wyda kontynuację rail shootera sprzed 35 lat – Operation Wolf Returns: First Mission

Pamiętacie Operation Wolf? Większość z was prawdopodobnie nie, ponieważ był…

16 września 2022

Pamiętacie Operation Wolf? Większość z was prawdopodobnie nie, ponieważ był to jeden z pierwszych przedstawicieli gatunku, jakim jest rail shooter i ukazał się w 1987 roku na wielu platformach, w tym Nintendo Entertainment System. Ekran przesuwał się samoczynnie, natomiast zadaniem gracza było strzelanie w przeciwników za pomocą specjalnego kontrolera. Tytuł doczekał się trzech kontynuacji, mianowicie Operation Thunderbolt (1988), Operation Wolf 3 (1994) oraz Operation Tiger (1998), a seria została stworzona przez studio Taito (w 2005 roku wykupione przez Square Enix).

 

Chyba nikt nie spodziewał się kontynuacji serii po taki długim czasie, jednakże Microids zapowiedziało wydanie Operation Wolf Returns: First Mission, które ma być nowym początkiem dla cyklu.

 

Poniżej więcej informacji z komunikatu prasowego Microids:

 

Microids z przyjemnością ogłasza Operation Wolf Returns: First Mission z dołączonymi kilkoma zrzutami ekranu. Odkryj lub odśwież sobie Operation Wolf, kultową klasyczną grę zręcznościową stworzoną i wydaną przez TAITO w 1987 roku, jedną z pierwszych gier oferujących akcję strzelania z przewijaniem w bok.
 
 
 
Opracowana przez francuskie studio Virtuallyz Gaming gra Operation Wolf Returns: First Mission pozostaje wierna oryginalnej grze, oferując jednocześnie zupełnie nowy styl graficzny. Gracze są zaproszeni do doświadczenia klimatu rodem z filmu akcji z lat 80. dzięki nieustannej gorączkowej rozgrywce!
 
 
 
W kampanii graj lokalnie solo lub w trybie współpracy jako agenci specjalni, których zadaniem jest walka z organizacją przestępczą. Oprócz handlu narkotykami i bronią, organizacja kierowana przez tajemniczego generała Vipera zajmuje się również opracowaniem broni masowego rażenia! Po odkryciu kilku baz grupowych agenci zostają wysłani na miejsce, aby rozbić konsorcjum, wyeliminować broń i uwolnić zakładników z różnych obozów jenieckich.
 
 
 
Operation Wolf Returns: First Mission zostanie wydana jesienią 2022 r. zarówno w wersji cyfrowej, jak i w sprzedaży detalicznej wraz z edycją Day One na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch oraz wyłącznie w wersji cyfrowej na Xbox One, Xbox Series X|S i PC
 
 
 
Wersja VR gry dla Meta Quest 2 zadebiutuje w 2023 roku.
 
 
 
Fakty dotyczące gry:
 
– Powrót kultowej gry zręcznościowej z 1987 roku!
 
– Nowy styl artystyczny
 
– Akcja non-stop
 
– Kampania dla jednego lub dwóch graczy
 
– Tryb przetrwania (niekończące się fale wrogów)
 
– Pełny arsenał (smg, strzelba, granatnik…)
 
– Tablica wyników

 

Poniżej obiecane zrzuty ekranu z rozgrywki. Trzeba przyznać, że graficznie tytuł wygląda dosyć archaicznie, jednakże nie oceniajmy książki po okładce.

 

 

 

 

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *