Call of Duty Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Microsoft podpisuje 10-letnią umowę z Nintendo na wydawanie gier z serii Call of Duty

Microsoft zobowiązał się do wydawania gier Call of Duty na…

7 grudnia 2022

Microsoft zobowiązał się do wydawania gier Call of Duty na konsolach Nintendo przez następne 10 lat, jeśli pomyślnie przejmie Activision Blizzard, stwierdził Phil Spencer — dyrektor generalny Microsoft Gaming. Debiut uznanej na świecie serii CoD na Nintendo Switch jest bardzo blisko.

 

 

Microsoft zawarł 10-letnie zobowiązanie wprowadzenia Call of Duty na @Nintendo po fuzji Microsoft i Activision Blizzard King.  Microsoft jest zaangażowany w pomoc w dostarczaniu większej ilości gier do większej liczby ludzi – niezależnie od tego, jak zdecydują się grać.

 

Umowa nie określa jednak od kiedy Call of Duty będzie dostępny na Nintendo Switch. Jednak według słów Spencera w wywiadzie dla Washington Post kolejne Call of Duty, który wyjdzie po fuzji na linii Microsoft oraz Activision Blizzard, prawdopodobnie będzie pierwszym, który pojawi się na Nintendo Switch. Jednak w portfolio CoD jest wiele gier, które warto by rozważyć i ewentualnie przeportować na Switcha. Oczywiście gracze w pierwszej kolejności z otwartymi rękoma powitaliby darmowe Call of Duty Warzone, które świeci triumfy od wielu lat.

 

Możesz sobie wyobrazić, że gdyby [transakcja] została zamknięta w tym dniu [30 czerwca 2023], rozpoczelibyśmy prace rozwojowe, aby to się stało, prawdopodobnie zajęłoby trochę czasu. Kiedy wejdziemy w rytm, planujemy, że gdy [gra Call of Duty] zostanie uruchomiona na PlayStation, Xbox i PC, będzie również dostępna na Nintendo w tym samym czasie. – powiedział Phil Spencer na pytanie dziennikarza Washington Post

 

Spencer powiedział, że umowa między Nintendo i Microsoft przewiduje dziesięć lat, ponieważ ten czas będzie komfortowy dla graczy, ale prawdopodobnie firmy będą nadal współpracować po wygaśnięciu tej umowy. Oznacza to, że seria Call of Duty będzie wydawana także na kolejnych systemach Nintendo.

 

W październiku 2022 roku Spencer powiedział, że „bardzo chciałby” zobaczyć Call of Duty na Switchu i że intencją Xboksa jest „traktowanie Call of Duty jak Minecraft”. Wygląda na to, że teraz ten plan wdrążany przez firmę. Ostatnią grą Call of Duty wydaną na system Nintendo było Call of Duty: Ghosts na Wii U, która została wydana w 2013 roku i pozwalała graczom używać pilota Wii do celowania za pomocą sterowania ruchem.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *