PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Najlepsze gry na Nintendo Switch – subiektywny przewodnik

Materiał zewnętrzny   Nie ma co ukrywać – nieubłagalnie nadchodzące…

16 września 2020

Materiał zewnętrzny

 

Nie ma co ukrywać – nieubłagalnie nadchodzące deszczowe jesienne wieczory sprzyjają długim nocom przy ulubionej konsoli. W dzisiejszym poradniku bierzemy pod lupę najciekawsze gry na konsolę Nintendo Switch. Sprawdź, które z nich wciągną Cię do swojego świata najbardziej.

 

Gry na Nintendo Switch – nasz wybór

 

 

Super Mario Maker 2 (kategoria wiekowa: od 3 lat)

Zaczynamy od kultowego już Super Mario Makera – tym razem w drugiej odsłonie. To zręcznościówka, która swoim wyglądem nawiązuje do Maria doskonale znanego osobom urodzonym w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Tym, co odróżnia ją od poprzednika, jest możliwość kreowania rzeczywistości w 3D. Sam zamek księżniczki Peach odbudujesz zaś w trybie fabularnym Story Mode. Do wyboru masz ponad 100 poziomów gry z różnym stopniem trudności. Z gry może korzystać do 4 graczy jednocześnie. Wciel się w jedną z 4 postaci – Maria, Toda, Luigi czy Toadette – i daj się ponieść niezwykłej przygodzie Super Mario Makera 2.

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (kategoria wiekowa: od 12 lat)

Kolejnym przykładem wciągającej gry na Nintendo Switch jest powstała przy współpracy z Monolith Softem The Legend of Zelda: Breath of the Wild. To 19. już odsłona tego popularnego tytułu. Wcielając się w postać głównego bohatera tej odsłony gry, czyli Linka, stajesz przed zadaniem dowiedzenia się, jaka przyczyna stoi za upadkiem szczęśliwej niegdyś krainy Hyrule. Dzięki nieliniowej rozgrywce oraz sandboxowi (odznaczającego się kilkunastokrotnie większą wielkością, niż miało to miejsce w Twilight Princess) możesz być pewny, że tytuł ten dostarczy Ci wrażeń na długie godziny. Grę tę kupisz obecnie za 259 zł.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna (kategoria wiekowa: 18 lat)

W przygotowanym przez nas zestawieniu najlepszych gier Nintendo Switch nie mogło zabraknąć również legendarnego Wiedźmina 3 autorstwa CD Projekt. Choć od jego premiery minęło już ponad 5 lat, tytuł ten nadal cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem gamerów na całym świecie. Gra rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach, jakie miały miejsce w drugiej odsłonie Wiedźmina. Po odzyskaniu pamięci przez Geralta wyrusza on na poszukiwanie tzw. Dzikiego Gonu (mitycznego polowania), w których towarzyszy mu m.in. Ciri czy Yennefer z Vengerbergu. Gra ta przypadnie do gustu zarówno wielbicielom twórczości Andrzeja Sapkowskiego, jak i osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uniwersum Wiedźmina.

 

FIFA 20 (kategoria wiekowa: od 3 lat)

Zestawienie najciekawszych gier na konsolę Nintendo Switch zamyka ubiegłoroczna FIFA. Tym, co odróżnia ją od poprzednich edycji, jest zdecydowanie większy realizm rozgrywek. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu silnika Frosbite oraz wzbogaceniu gry o system inteligentnej rozgrywki. Znudziła Ci się gra na tradycyjnej murawie i chciałbyś doświadczyć czegoś zupełnie nowego? Skorzystaj z trybu VOLTA Football, pozwalającego na rozegranie meczu np. na przedmieściach popularnych miast w Ameryce Południowej czy na azjatyckich wieżowcach.


Redaktor

Nintendoswitch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *