PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Najlepsze słuchawki do Nintendo Switch

Konsola Nintendo Switch cieszy się coraz większym powodzeniem wśród polskich…

29 października 2018

Konsola Nintendo Switch cieszy się coraz większym powodzeniem wśród polskich graczy. Ciekawe połączenie rozgrywki mobilnej ze stacjonarną to jednak nie wszystko, na co liczyć mogą jej użytkownicy. Istnieją bowiem liczne akcesoria na Nintendo Switch, które sprawiają, że rozgrywka może być jeszcze bardziej interesująca. Jednym z takich elementów są słuchawki.

 

Na co nam w ogóle słuchawki?

 

Nie da się ukryć, że wielu graczy preferuje rozgrywkę klasyczną, czyli z konsolą podłączoną do TV lub projektora z lokalnymi głośnikami. Jest to z pewnością często wygodne rozwiązanie, albowiem możemy wtedy liczyć na większą interakcję z osobą obok czy innymi domownikami. Jednak słuchawki mogą oferować zupełnie inny poziom zabawy, jak i również funkcjonalność.

 

Przede wszystkim słuchawki na Nintendo Switch pomagają w lepszej integracji z graczami online. Dzięki abonamentowi Switch mamy okazję do rozmów z innymi zawodnikami, co zwłaszcza pomaga w trybie drużynowym. Jest to rozwiązanie stosowane od lat na pecetach dzięki choćby Team Speak. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że w przypadku Nintendo mamy do czynienia na chwilę obecną z nieco skomplikowanym systemem. Nie da się korzystać zarówno z dźwięku w grze jak i czatu głosowego jedynie za pomocą samych słuchawek podpiętych do konsoli. Potrzebna jest nam do tego specjalna aplikacja w telefonie, a często także dodatkowa przejściówka. Nie jest to z pewnością wygodne rozwiązanie, które nie tylko wprowadza niepotrzebne zamieszanie, lecz również wymaga od nas korzystania dodatkowo ze smartfona. Mamy nadzieję, że jednak proces ten zostanie wkrótce znacznie uproszczony.

 

Wracając jednak do samych słuchawek, nie możemy także zapominać, że wpływają one na lepszy odbiór dźwięku, albowiem możemy liczyć na znacznie lepszą jakość niskich i wysokich tonów. W grach typu horror mogą wprowadzić jeszcze bardziej mroczny klimat, gdyż dźwięki będą wpływać na nasze reakcje, nastrój. Na koniec, słuchawki pomagają także odciąć się od wszystkiego, umożliwiają sprawną grę, gdy w domu mamy choćby śpiące dziecko czy innych lokatorów, którym nie chcemy przeszkadzać.

 

Co zatem wybrać?

 

Istnieje kilka oficjalnych i nieoficjalnych modeli, które mamy okazję zakupić do swej konsoli. Postanowiliśmy wybrać kilka najciekawszych, na jakie warto postawić.

 

 

Steelseries Arctis 3 Wireless

 

SteelSeries Arctis 3 Wireless to słuchawki z górnej półki, za które trzeba zwykle zapłacić dwa razy więcej niż poprzednio opisywany model. Ten bezprzewodowy model dla graczy jest kompatybilny nie tylko ze Switchem, lecz innymi urządzeniami i konsolami. Dzięki dołączonemu kablowi można z nich korzystać także jak ze słuchawek przewodowych. Dzięki wysokiej jakości przetwornikom można liczyć na znakomity dźwięk podczas rozgrywki. Na wytrzymałość słuchawek ma wpływ między innymi pałąk ze stalowym wzmocnieniem. Model ten posiada także odczepiany mikrofon dwukierunkowy, bezprzewodową technologię 2.4 GHz zapewniającą bezstratną jakość dźwięku z praktycznie niezauważalnym opóźnieniem. Kolejnym atutem tego modelu jest aż 20-godzinny czas działania na baterii. Korzystając z oprogramowania SteelSeries Engine, możemy w świetny sposób dostosować ustawienia dźwięku do swych preferencji. Słuchawki te posiadają impedancję na poziomie 32 Om, zaś ich czułość to 98 dB.

 

 

 

HyperX Cloud Earbuds

 

Słuchawki HyperX Cloud Earbuds to kolejny model polecany użytkownikom Nintendo Switch. Mamy tu jednak do czynienia z małymi dokanałowymi słuchawkami, które przydadzą się nam zarówno w domu jak i na zewnątrz. Model ten został specjalnie zoptymalizowany do pracy w trybie mobilnym. Sporym plusem jest tu wbudowany mikrofon do rozmów w czasie gry. Ich wtyczka kątowa i nieplączący się kabel w gumowanej osłonie to okazja do pożegnania się z typowymi problemami z słuchawkami. W zestawie znajdują się silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach, przez co dopasujemy je do własnych upodobań. Impedancja słuchawek wynosi 65 Om, zaś ich czułość to 116 dB. Dzięki temu można liczyć na czystość niskich, średnich i wysokich tonów wraz z podbiciem basów. Ponadto ich czerwony kolor będzie się świetnie komponował ze Switchem.

 

 

 

Corsair HS35 Stereo

 

Te z kolei słuchawki będą świetnym rozwiązaniem dla osób grających w domu. Ich regulowany pałąk zapewnia najwygodniejsze dopasowanie słuchawek, zaś miękkie, materiałowe poduszki dzięki dobremu przyleganiu do uszu, niwelują dźwięki z zewnątrz. Para neodymowych przetworników o średnicy 50 mm pozwoli na świetne dostrojenie dźwięku. Impedancja słuchawek wynosi 32 Om, zaś czułość 113 dB. Model ten także wyposażono w mikrofon redukujący szumy tła. Kolejnym plusem jest regulowany pałąk mikrofonu, który można nawet odpiąć od słuchawek. Model ten posiada przy tym oficjalny certyfikat Discord.

 

 

 

Turtle Beach Recon 70

 

O wiele tańszym rozwiązaniem będą te przewodowe słuchawki. W Turtle Beach Recon 70 wprowadzono bardzo dobrej jakości neodymowe przetworniki o średnicy 40 mm. Z ich pomocą wszelkie dźwięki stają się bardziej wyraźne. Specjalna budowa nauszników ze skóry syntetycznej oraz pianki jest w stanie wytłumić sporo zewnętrznych dźwięków. Odchylany mikrofon pozwala na jego dopasowanie do odpowiedniej wysokości. Kabel o długości 1,2 metra zapewni komfort podczas rozgrywki na Switchu. Model ten dostępny jest w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych.

 

 

 

Nintendo Switch Premium Zelda Chat Earbuds

 

Jest to oficjalnie licencjonowany produkt przez Nintendo. Zostały one specjalnie przygotowane z myślą o fanach kultowej gry ZELDA. Przede wszystkim w oczy rzuca się tutaj stylowy pokrowiec z grafiką Zelda Breath of the Wild, jak i również logo gry na każdej słuchawce. Jest to wysokiej jakości model dokanałowy z wbudowanym mikrofonem czatowym. Ich sporą zaletą jest z pewnością fakt, iż są kompatybilne z telefonami i innymi urządzeniami audio. Użytkownicy cenią je sobie za wygodę noszenia, albowiem zastosowane w nich ergonomiczne, kątowe wkładki douszne bardzo dobrze układają się, nie powodując bólu lub dyskomfortu przy długim czasie gry.

 

 

Splatoon 2 Headset HORI

 

Jest to kolejny licencjonowany produkt przez Nintendo. Tym razem mamy do czynienia z modelem w szczególności przeznaczonym dla fanów gry Splatoon 2. Także i tutaj proponowane są graczom słuchawki przewodowe. Zestaw słuchawkowy z motywami z gry Splatoon 2 pozwala nam cieszyć się czystym dźwiękiem i ergonomią. Wielu osobom do gustu przypadł w nich wyjmowany mikrofon, jak i również zmieniane dekoracyjne nakładki na nauszniki. Słuchawki cieszą się bardzo dobrą opinią ze względu na parametry techniczne jak i również komfort w czasie rozgrywki. Minusem z pewnością jest tu fakt, iż konieczne jest jednoczesne podpięcie słuchawek nie do jednego, lecz do dwóch urządzeń: smartfona i Switcha, co dla niektórych może być problematyczne.

 

 

 

 

SteelSeries Arctis 3

 

SteelSeries Arctis 3 to pierwsze słuchawki, które nie należą do grupy oficjalnie licencjonowanych produktów Nintendo. Dzięki obecności złącza Jack 3.5 mm, możemy podłączyć do konsoli praktycznie wszystkie słuchawki na rynku. Jednak uwagę na siebie zwraca SteelSeries Arctis 3. Producent w tym wypadku zdecydował się na wykorzystanie zaawansowanych przetworników, jak i również pałąka w formie elastycznego paska, który jest często spotykany w goglach narciarskich. W ten oto sposób gracze mogą liczyć nie tylko na najlepszy dźwięk, lecz także na sporą wygodę.  Warte zaznaczenia jest to, że słuchawki dzięki wymiennemu okablowaniu są również kompatybilne z innymi platformami, jak i tabletami oraz smartfonami. Ostatnią rzeczą przemawiającą za zakupem tych słuchawek jest nowoczesny i stylowy wygląd.

 

 

Logitech G433

 

 

 

Logitech to jeden z czołowych producentów słuchawek i sprzętu muzycznego dla graczy. Obecnie sporym powodzeniem cieszą się jego słuchawki G433. Zestaw G433 sprzedawany jest między innymi z odłączanym mikrofonem na wysięgniku i wymiennymi kablami. W ten oto sposób można z łatwością zmieniać tryb przesyłania dźwięku. Przez użytkowników ceniony jest zwłaszcza mikrofon na wysięgniku z funkcją niwelacji szumów, dzięki któremu pozostali gracze nie będą mieć problemu ze zrozumieniem naszych wypowiedzi. W słuchawkach wprowadzone zostały także membrany Pro-G, wykonane z hybrydowych materiałów wysokiej klasy. Dzięki nim użytkownicy mogą liczyć na bogate, potężne basy, wyraźne i precyzyjne wysokie tony, jak i również niskie poziomy zniekształceń. Logitech nawiązał w tym wypadku współpracę z DTS w celu zapewniania obsługi doskonałego dźwięku pozycyjnego 360°.

 

 

 

HyperX Cloud Stinger Core

 

 

Dla bardziej oszczędnych graczy, którzy nie chcą zbyt dużo wydawać na słuchawki, polecamy model HyperX Cloud Stinger Core. Jest to doskonały zestaw słuchawkowy dla osób, które poszukują świetnego dźwięku za przystępną cenę. Można dzięki nim liczyć na bardzo dobrą jakość dźwięku, komfort, wygodę obsługi, jak i również niezawodność. Zestaw Cloud Stinger Core jest kompatybilny z wieloma modelami konsoli, dzięki czemu może być wykorzystywany nie tylko na Switchu. Zaopatrzony został on w pomocny moduł regulacji dźwięku, regulowany pałąk i miękkie nauszniki. Uwagę zwracają tutaj przede wszystkim zamknięte nauszniki Cloud Stinger Core i kierunkowe przetworniki o średnicy 40 mm. Owe nauszniki zapewniają każdemu wygodne dopasowanie, a mikrofon na elastycznym ramieniu będziemy mogli ustawić w najlepszej dla siebie pozycji.

 

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *