NewsRecenzja
NewsArtykuł

Napisz swoją pierwszą grę – Fuze4 dla Nintendo Switch.

Jeśli od zawsze towarzyszy Ci uczucie, że masz pomysł na…

24 października 2018

Jeśli od zawsze towarzyszy Ci uczucie, że masz pomysł na grę, która zawojowałaby rynek, ale nie masz czasu uczyć się Unreal 4 Engine, czy innego Unity, firma Fuze chce przyjść Ci z pomocą. Stworzyli środowisko oparte na unowocześnionej wersji elementarnego języka programowania Basic i wzbogacili je o bibliotekę gotowych dźwięków, obrazów i biblioteki gotowych modułów. Dzięki temu nawet dzieci mogą tworzyć swoje pierwsze gry i programy (Fuze jest elementem nauczania Informatyki w wielu szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii). Pierwszego kwietnia (to nie żart) 2019 roku otrzymamy Fuze4 dla Nintendo Switch.
Wśród cech środowiska znajdziemy m.in.:

  • Proste środowisko programowania tekstowego (ogniwo pośrednie między ograniczonymi „kreatorami” do gier, a profesjonalnymi językami programowania). – Świetne by rozpocząć przygodę z kodowaniem nawet jeśli dotąd programowałeś jedynie pralkę.
  • Biblioteka wspierająca tworzenie gier 2D i 3D z gotowych elementów, ale również wbudowany edytor własnych obiektów graficznych oraz możliwość nagrywania lub importowania dźwięków do wykorzystania w grach. Także wbudowany syntezator mowy (zapewne tylko angielski niestety).
  • Obsługa czujników i heptyki Joy-Conów/Pro-Controllera.
  • Kod można wyklikać Joy-Conami, wpisywać klawiaturą ekranową lub podpiętą klawiaturą USB.

Osobiście nie mogę się doczekać. Planowany od 20 lat symulator inkasenta gazowego będzie hitem!

 

 


Redaktor

ULC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *