Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Next-Gen Nintendo Switch: Developerzy otrzymali dev kity, premiera zaplanowana na drugą połowę 2024 roku

Według najnowszych raportów opublikowanych przez Video Games Chronicle (VGC) i…

31 lipca 2023

Według najnowszych raportów opublikowanych przez Video Games Chronicle (VGC) i Eurogamer, dev kity kolejnej konsoli Nintendo są już w rękach największych deweloperów. Te doniesienia sugerują, że prace nad nową konsolą Nintendo, która ma zostać nazwana Nintendo Switch 2, są w pełnym ruchu.

Według raportów nowa konsola Nintendo ma być hybrydową konsolą, podobnie jak jej poprzednik, Nintendo Switch. Urządzenie prawdopodobnie połączy w sobie możliwości klasycznej konsoli do grania w domu oraz przenośny model, który sprawia, że ​​gracze mogą cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami w podróży. Na pewno będzie to cieszyło zarówno graczy, jak i twórców gier.

Raporty VGC i Eurogamer wskazują również, że premiera Nintendo Switch next-gen ma zostać zaplanowana na drugą połowę 2024 roku. To oznacza, że fani firmy Nintendo będą musieli jeszcze trochę poczekać, aby móc cieszyć się kolejną generacją konsolowej rozrywki.

Według doniesień z różnych źródeł branżowych, wiele największych studiów i deweloperów ma już w swoich rękach dev kity „Nintendo Switch 2”. To dobra wiadomość, ponieważ w ten sposób twórcy gier zyskują większą ilość czasu, aby dostosować swoje produkcje do nowej platformy.

Oprócz tego, w raportach pojawiły się informacje o tym, że następca Switcha może wyróżniać się tym, że zamiast OLED, ma posiadać ekran LCD. Źródła sugerują, że decyzja ta została podjęta ze względu na koszty produkcji i wyższą cenę panelu OLED w porównaniu z LCD. Raport Video Games Chronicle sugeruje, że nośnikiem ponownie będą kartridże.

VGC i Eurogamer cieszą się uznaniem w branży gier, dlatego wieści o dev kitach Nintendo Switch 2 w rękach deweloperów wydają się być wiarygodne. Nintendo ma zamiar kontynuować swoją strategię i dostarczyć swoim fanom kolejną innowacyjną konsolę.

Z wypływających informacji wynika, że następca Nintendo Switch będzie miał wiele do zaoferowania zarówno graczom, jak i deweloperom gier. Jesteśmy pełni nadziei, że niedługo dowiemy się więcej na temat tej długo oczekiwanej konsoli.

 

Źródła:


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *