RecenzjeRecenzja
RecenzjeArtykuł

Nieskrępowane fale radości – recenzja Mario Kart 8 Deluxe Booster Course Pass

Nintendo zaskoczyło swoich fanów zapowiedzią DLC do gry Mario Kart…

27 listopada 2023

Nintendo zaskoczyło swoich fanów zapowiedzią DLC do gry Mario Kart 8 Deluxe. Mogłoby się wydawać, że definitywna wersja gry, którą pierwotnie wydano na Wii U, nie otrzyma już więcej dodatkowej zawartości. Jednakże japońska firma po kilku latach od premiery postanowiła zaprezentować Booster Course Pass – czyli masę dodatkowego contentu podzielonego na sześć fal. Ostatnia paczka miała premierę w listopadzie, więc warto zadać pytanie – czy całościowo DLC jest opłacalnym zakupem?

 

Zakup wart każdej złotówki

 

Nie będę trzymał was w niepewności, gdyż odpowiedź będzie w stu procentach pozytywna. Nie ma co ukrywać, że Booster Course Pass ma swoje mankamenty, lecz za cenę 100 złotych niemalże podwaja zawartość Mario Kart 8 Deluxe. Ogromnym plusem jest również to, że dla subskrybentów Nintendo Switch Online + Expansion Pass, całość jest dostępna bez żadnych dodatkowych opłat. Rozszerzenie wprowadza 48 torów, 8 grywalnych postaci oraz wiele elementów edytowalnych dla postaci (np. Mii Racing Suits). Łatwiej będzie opowiedzieć o dodatku za pomocą wcześniej wspomnianych fal, gdyż Nintendo dawkowało nam tę przyjemność.

 

 

Pierwsza fala (marzec 2022) była bezpiecznym początkiem oraz zderzeniem ze ścianą oczekiwań. Okazało się, że Nintendo nie będzie wprowadzać ulepszeń i funkcjonalności znanych z Mario Kart 8 Deluxe do nowych tras, lecz będą nowością tylko z nazwy. Do dyspozycji otrzymaliśmy bezpośrednie przekłady starych torów, które mogliśmy poznać w poprzednich odsłonach cyklu oraz mobilnego Mario Kart Tour. W tej fali warto zwrócić uwagę na takie trasy jak Ninja Hideaway czy Coconut Mall, które wprost błyszczą.

 

 

Powrót klasyków

 

Premiera kolejnej porcji tras odbyła się w sierpniu ubiegłego roku i była sporym rozczarowaniem, gdyż dominowały słabe trasy, które można odebrać jako typowe zapychacze. Nie ma jednak tego złego, gdyż negatywne wrażenie zatarła trzecia fala (grudzień 2022) obfitująca w wiele kultowych torów (Rainbow Road, Maple Treeway czy też Merry Mountain).

 

 

Kolejna porcja tras pojawiła się w marcu tego roku i była kolejnym udanym wzbogaceniem. Do kultowych tras dołączył całkowicie nowy tor (Yoshi’s Island) oraz do szerokiego repertuaru postaci dodano Birdo. Po owocnych rozszerzeniach, piąta fala (lipiec 2023) mogła rozczarować niektórych entuzjastów, gdyż w trasie Sunset Wilds zrezygnowano z zachodzącego słońca znanego z oryginału – drobiazg, który wybił z rytmu oddanych fanów. Mimo wszystko do gry dodano ponownie nową trasę (Squeaky Clean Sprint) oraz postacie – Kamek, Wiggler oraz Petey Piranha. Ostatnia fala miała premierę w tym miesiącu i kończy owocne wsparcie dla Mario Kart 8 Deluxe. Wspaniałe tory zostały wymieszane ze średniakami z Mario Kart Tour. Wprowadzono także nowe postacie (Pauline, Peachette, Funky Kong i Diddy Kong) oraz Mii Racing Suits.

 

 

Mario Kart 8 Deluxe… deluxe?!

 

Mario Kart 8 Deluxe wraz z rozszerzeniem Booster Course Pass to zdecydowanie najlepsza odsłona Mario Kart, jaka powstała w historii Nintendo. Obecnie mamy do dyspozycji ogromny wybór tras oraz dodatkowej zawartości, które zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy. DLC wprowadza wiele satysfakcjonujących elementów, lecz nijakości tras z Mario Kart Tour nigdy nie wybaczę. Mimo wszystko jest to opłacalny zakup dla każdego – dla starych wyjadaczy, jak i dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tym tytułem.

 

 

Cena w eShopie:
Mario Kart 8 Deluxe – 209,80 zł
Booster Course Pass – 100,00 zł

Podziękowania dla ConQuest Entertainment za dostarczenie gry do recenzji.

 

 


Podsumowanie

Zalety

  • + Booster Course Pass podwaja liczbę dostępnych tras
  • + Balans nowych postaci - każdy znajdzie coś dla siebie
  • + Powrót wielu kultowych klasyków

Wady

  • - Nijakie trasy z Mario Kart Tour

8

Wyświetleń: 2302

Redaktor

Łukasz Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *