SprzętRecenzja
SprzętArtykuł

Niezadowalająca przeciętność – recenzja HORI Gaming Earbuds Pro with Mixer

Funkcje komunikacyjne w grach sieciowych mogą okazać się bardzo istotne,…

19 lutego 2022

Funkcje komunikacyjne w grach sieciowych mogą okazać się bardzo istotne, więc do pełnego komfortu grania warto zaopatrzyć się w dedykowany headset lub słuchawki z mikrofonem. Dokonałowego sprzętu jest całe zatrzęsienie i zazwyczaj posiadają wbudowane mikrofony po kablu. Rzadko można spotkać urządzenie tego typu z dedykowanym mikrofonem, polepszającym odczucia z użytkowania. HORI to marka tworząca wiele akcesoriów dla graczy i w swoim repertuarze ma Gaming Earbuds Pro with Mixer, które na rynku dostępne są od kilku lat.

 

Kartonowe immersje

 

W dość małym kartonowym opakowaniu znajdują się słuchawki, audio mixer oraz dodatkowe gumki. Wszystko zostało zabezpieczone plastikiem i kartonem, co powinno sprawić, że nawet zamawiając sprzęt internetowo, nic z nim się nie stanie w trakcie transportu. Sprzęt od HORI jest dedykowany graczom, szczególnie posiadaczom Switcha, gdyż jest to licencjonowane urządzenie. Słuchawki posiadają logo hybrydowej konsoli Nintendo oraz kolorystyka komplementarna jest z najbardziej rozpoznawalnym modelem Switcha – Red/Blue. Gaming Earbuds Pro with Mixer posiada niebieskie oraz czerwone akcenty, które idealnie dopasowują się do czarnych elementów. Urządzenie posiada płaski kabel, więc nie będzie problemów z plątaniem się słuchawek, na którym znajduje się spory pilot z klipsem. Za jego pomocą można regulować głośność oraz włączać/wyłączać mikrofon.

 

 

 

W zestawie znajduje się audio mixer, który podłączamy do słuchawek, a następnie do konsoli oraz telefonu komórkowego. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy jednocześnie grać i komunikować się z graczami za pomocą odrębnego komunikatora, mając jedne słuchawki. Taki zestaw można wykorzystać w aplikacji Nintendo Switch Online na Androida/iOS lub zdzwonić się z innymi użytkownikami np. na Discordzie. Jest to ciekawe udogodnienie, jednakże ma swoje wady. Słuchawki razem z mixerem, konsolą i telefonem to zestaw, który trudno okiełznać i jest dosyć niepraktyczny.

 

 

Dźwiękowa przeciętność

 

Podstawowe słuchawki dokanałowe dla graczy zazwyczaj produkowane są na jedno kopyto i nie potrafią niczym zaskoczyć – małe przetworniki sprawiają, że sprzęt brzmi nijako i brakuje mu głębi. Niestety HORI nie odstaje od średniej – dźwięk jest bardzo podstawowy i niczym nie zaskakuje, czasem brzmi bardzo metalicznie, a przy zwiększonej głośności słuchawki potrafią trzeszczeć. Jakość dźwięku nie powala, nie ma rozgraniczenia na różne tony. Urządzenie jest neutralne, a więc nudne do bólu.

 

 

 

Hori Earbuds Pro with Mixer posiada dwa mikrofony. Pierwszy z nich to standardowe urządzenie na kablu lewej słuchawki, którego jakość jest… zwykła. Pod tym względem przypomina zestawy słuchawkowe z mikrofonem, które jeszcze jakiś czas temu maniakalnie były dodawane do telefonów komórkowych. Niby można przez to rozmawiać, ale co to za przyjemność?

 

 

Szczególnie, że urządzenie HORI oferuje drugi mikrofon, znajdujący się bliżej twarzy. Jest to dodatkowe peryferium, które w każdej chwili można odłączyć od słuchawek – znajduje się na giętkim wytrzymałym przewodzie, który można zginać we wszystkie kierunki świata. Pomaga to w regulowaniu sprzętu, by uzyskać jak najlepsze efekty. Dodatkowy mikrofon zapewnia poszerzoną głębię i jakość. Trzeba jednak przyznać, że oba nie radzą sobie z redukcją szumów nawet w minimalnym stopniu. Całościowo muszę przyznać, że jakość mikrofonów jest tylko poprawna i spodziewałem się więcej po sprzęcie, którego największą siłą miały być funkcje komunikacyjne.

 

 

Brudna robota

 

Ze słuchawek dokanałowych korzystam najczęściej i miałem okazję przetestować już wiele par, gdyż przez specyficzną budowę ucha trudno odszukać sprzęt, który mimo idealnego dopasowania gumek nie będzie wypadać z uszu. W przypadku sprzętu od HORI nigdy nie pojawił się taki problem, więc żałuję, że Gaming Earbuds Pro with Mixer są po prostu przeciętne. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe skrzydełka, idealnie dopasowujące się do małżowiny i zapewniające dodatkowe podparcie. Sprawia to, że mimo sporej wielkości i wagi, sprzęt użytkuje się bezproblemowo. Jeżeli komuś przeszkadza ten dodatek, to w każdej chwili można go ściągnąć – nie jest przymocowany na stałe. Jest to przydatne, gdyż słuchawki brudzą się niesamowicie nawet od samego patrzenia.

 

 

HORI Gaming Earbuds Pro with Mixer to urządzenie, które na papierze wygląda wyśmienicie, ale po teście przyznaję, iż jest to rozczarowujący kawałek elektroniki. Za tę cenę można znaleźć sprzęt zdecydowanie ciekawszy i wart waszej uwagi.

 

Cena w oficjalnym sklepie – 105 zł

Podziękowania dla Przystani Gracza za dostarczenie sprzętu do recenzji.

 


Podsumowanie

Zalety

  • + audio mixer może okazać się przydatnym dodatkiem

Wady

  • - przeciętna jakość dźwięku
  • - mikrofony zbierające dosłownie każdy dźwięk otoczenia
  • - sprzęt szybko się brudzi
Wyświetleń: 1392

Redaktor

Łukasz Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *