NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nightdive Studios było „blisko”, aby odnowić GoldenEye 007

Kwestia kultowej pierwszoosobowej strzelanki GoldenEye 007 przez długi czas pozostawała…

20 września 2022

Kwestia kultowej pierwszoosobowej strzelanki GoldenEye 007 przez długi czas pozostawała niejasna. Chociaż na temat jej odnowionej wersji pojawiało się wiele plotek, to jednak z powodu problemów licencyjnych nie dało się ruszyć z żadnymi konkretami. Wreszcie, podczas minionego Nintendo Direct James Bond zagości w usłudze Switch Online jako tytuł N64.

 

Nie jest to może coś czego oczekiwali gracze, ale lepsze to niż nic. Okazuje się jednak, że produkcję mógł spotkać nieco inny los. Zdaniem dyrektora generalnego Nightdive Studios Stephena Kicka, firma była o włos od prawa do stworzenia reedycji. Oto, co Kick miał do powiedzenia w tej sprawie:

 

My @NightdiveStudio byliśmy „tak” blisko do zrobienia tego, ale ostatecznie jestem podekscytowany, widząc powrót GoldenEye na nowoczesne platformy i bardziej podekscytowany, że @RareLtd jest studiem, które przywrócił ten tytuł.

 

Niestety brak większej ilości szczegółów na temat przebiegu sytuacji. Wiadomo natomiast, że studio nie jest obecnie w stanie zabezpieczyć praw do GoldenEye 007. Dla przypomnienia, developer zajmuje się obecnie odnawianiem takich tytułów jak System Shock oraz Rise of the Triad: Ludicrous Edition. Nightdive Studios było również zainteresowane odnowieniem takich klasyków jak Eternal Darkness, jednakże najwyraźniej nie ma szczęścia w negocjacjach z Nintendo.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *