NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo kupuje Next Level Games odpowiedzialne między innymi za Luigi`s Mansion

Nintendo zdecydowało się na zakup kanadyjskiego studia Next Level Games,…

5 stycznia 2021

Nintendo zdecydowało się na zakup kanadyjskiego studia Next Level Games, które odpowiedzialne jest między innymi za takie produkcje jak  Luigi’s Mansion 3, Mario Strikers Charged, Punch-Out!! i Metroid Prime: Federation Force.

 

Next Level powstało w 2002 roku i przez dłuższy czas współpracowało z Nintendo, jednakże pojawiła się również kolaboracja z takimi gigantami jak Activision (Transformers: Cybertron Adventures), EA (NFL Hitz Pro) i Sega (Captain America: Super Soldier). Jednakże przez ostatnie lata skupiało się przede wszystkim na Nintendo tworząc dla niego produkcje AAA.

 

Co w takim razie oznacza wykupienie studia? Przede wszystkim ma mieć to wpływ na szybkość i jakość powstawania nowych produkcji. Nintendo chce również zabezpieczyć dla siebie zasoby zespołu. Planowo zakup ma mieć miejsce 1 marca tego roku.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *