Nintendo Sony Microsoft
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo nie będzie konkurować z Microsoft i Sony w kwestii przejęć, mówi prezes Shuntaro Furukawa

Po niedawnym zakupie Activision Blizzard przez Microsoft i Bungie przez…

3 lutego 2022

Po niedawnym zakupie Activision Blizzard przez Microsoft i Bungie przez Sony PlayStation , wiele osób zastanawiało się, czy Nintendo dołączy do wyścigu zbrojnego o kolejne studia w swoim portfolio. Podczas gdy Microsoft i Sony wykupują studia na lewo i prawo, aby otrzymać dostęp do ekskluzywnych gier dla Xbox i PlayStation, Nintendo nie jest zainteresowane zakupem zewnętrznych programistów.

 

Podczas ostatniego  briefingu inwestorskiego firmy, prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, skomentował obecny wyścig przejęć, mówiąc, że posiadanie większej ilości zespołów, które nie posiadają DNA Nintendo, nie byłoby plusem dla firmy.

 

Nasza marka została zbudowana na produktach stworzonych z poświęceniem przez naszych pracowników, a posiadanie dużej liczby osób, które nie posiadają DNA Nintendo w naszej grupie, nie byłoby plusem dla firmy

 

Oczywiście w przeszłości Nintendo dokonywało zakupu zewnętrznych zespołów. Jednak były to studia, z którymi Nintendo współpracowało przy projektach na swoje platformy. Ostatnim zespołem, który został wykupiony przez Nintendo była kanadyjska ekipa Next Level Games, czyli deweloper odpowiedzialny za serię Luigi’s Mansion i inne projekty na Nintendo 3DS i Nintendo Switch.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *