Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo ogłosiło Game Builder Garage, który pozwala tworzyć własne gry za pomocą Switcha!

Nintendo ogłosiło nową grę na Nintendo Switch – Game Builder…

6 maja 2021

Nintendo ogłosiło nową grę na Nintendo Switch – Game Builder Garage, która ma nauczyć graczy podstaw programowania i tworzyć własne gry. Tytuł ten zostanie wydany 11 czerwca w cenie 29,99 euro.

 

 

Game Builder Garage opiera się na niektórych pomysłach przedstawionych w poprzednich projektach Nintendo, takich jak seria Nintendo Labo i Super Mario Maker 2. Osoby mające styczność z kartonami Labo zaraz zorientują się, że Game Bulider Garage korzysta z tych narzędzia i interfejsu. Nowa gra-bulider od Nintendo pozornie przypomina Dreams wydane na PS4 w zeszłym roku, na o wiele mniejszą skalę jeśli chodzi w szczególności o warstwę wizualną i możliwości tego silnika do tworzenia gier.

 

Ta produkcja na Nintendo Switch ma nauczyć graczy, jak tworzyć własne gry dzięki zabawnym lekcjom z przewodnikiem, które obejmują podstawy programowania. Podstawowe przeszkolenie prowadzić będą małe stworki nazwane Nodon, z których każdy reprezentuje różne elementy programowania – obiekty, przyciski, tekstury, muzykę, efekty i tak dalej. Po przejściu rozbudowanego samouczka i stworzeniu siedmiu różnych gier będziesz gotowy tworzyć własne arcydzieła.

 

Rdzeniem rozgrywki jest zabawny, wizualny język programowania, dzięki któremu wszystko sobie ustawiamy i przypiszemy właściwości według własnego pomysłu. Podobnie jak w Super Mario Maker 2, gracze mogą szybko przechodzić między trybem budowania i grania, aby szybko wprowadzać i sprawdzić działanie nowych pomysłów. Game Builder Garage oferuje również kilka różnych opcji sterowania: kontrolery Joy-con, ekran dotykowy, a nawet mysz USB podłączoną do stacji dokującej. To pierwsza aplikacja/gra pozwalająca oficjalnie podłączyć myszkę

 

Nowa produkcja od Nintendo pozwoli również udostępniać gry, które stworzyłeś innym przez Internet lub lokalnie, z jednej konsoli na drugą za pomocą wygenerowanego kodu. Jeśli jakiś pomysł zrobił na tobie wrażenie, jednak nie wiesz jak tego dokonać nic straconego. W każdą produkcję będziesz mógł wejść „od środka” sprawdzając, w jaki sposób dana funkcja lub element został stworzony i wprowadzony do gry. Możesz nawet wykonać kopię, aby zbudować grę na podstawie pomysłu innego gracza. Nintendo twierdzi, że będzie dostępna opcja zgłaszania nieodpowiednich gier, szczególnie biorąc pod uwagę młodszą grupę docelową dla Game Builder Garage.

 

Game Builder Garage wydaje się być naprawdę interesującym oprogramowaniem dla posiadaczy Nintendo Switch. Tytuł wygląda ujmująco i zabawnie, a przesłanka uczenia się projektowania gier od legendarnej firmy, takiej jak Nintendo, z pewnością skusi wielu fanów do zakupu tej produkcji. O sukcesie tej produkcji wiele będzie zależeć od tego ile funkcji oraz opcji zaoferuje GBG od początku zabawy, oraz w jaki sposób Nintendo zamierza wspierać ten projekt.

 

Jak ujawnia oferta w amerykańskim eShopie Game Builder Garage wymaga tylko 995 MB miejsca na dysku/karcie pamięci do zainstalowania i odpalenia gry. Potwierdzone zostało również, że produkcja ukaże się również na fizycznym nośniku. Zarówno cyfrowa jak i pudełkowa wersja Game Builder Garage będzie dostępna w sprzedaży od 11 czerwca.

 

 

Game Bulider Garage boxart

 

 


Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *