Metroid Dread
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo ostrzega – Metroid Dread ma błąd, który może spowodować awarię gry. Stosowna łatka jest w drodze

W Metroid Dread wykryto poważny błąd, który może spowodować awarię…

15 października 2021

W Metroid Dread wykryto poważny błąd, który może spowodować awarię gry i zablokowanie kontynuowania postępów. Gracze, którzy napotkali na bug nagłośnili problem, a Nintendo wydało dziś ostrzeżenie, potwierdzając, że trwają prace nad aktualizacją mającą na celu naprawienie błędu.

 

Według informacji opublikowanych przez oficjalny kanał Nintendo of America, gra ulegnie awarii, gdy gracz zniszczy drzwi, gdy w miejscu drzwi na mapie zostanie umieszczony znacznik, co spowoduje wyświetlenie komunikatu „the software was closed because an error occurred”. Błąd może wystąpić pod sam koniec gry Metroid Dread. Potwierdzone zostało, że jeszcze w tym miesiącu pojawi się łatka, która rozwiąże ten problem. Oficjalna strona Nintendo wyjaśnia, w jaki sposób gracze mogą w międzyczasie obejść ten problem:

  1. Zrestartuj grę i przed rozegraniem tej sekwencji usuń znacznik mapy z ikoną drzwi, aby zapobiec występowaniu tego błędu
  2. Po udostępnieniu aktualizacji oprogramowania z października 2021 r. zaktualizuj grę.

 

Metroid Dread został wydany w zeszłym tygodniu na Nintendo Switch i reprezentuje pierwszą całkowicie nową grę Metroid 2D od prawie dwóch dekad. To jedna z najwyżej ocenianych gier roku na Switcha, a fani Metroid okrzyknęli ją jedną z najlepszych w serii. Nasza recenzja jest już w drodze, i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie zostanie opublikowana już w ten weekend.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *