NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo przedstawia głównych bohaterów Xenoblade Chronicles 3. Poznajcie Noah i Mio

Nie opadł jeszcze kurz po ostatniej bombie w postaci Xenoblade…

15 lutego 2022

Nie opadł jeszcze kurz po ostatniej bombie w postaci Xenoblade Chronicles 3, a Nintendo podtrzymuje napięcie kolejnymi materiałami z gry. W dwóch wpisach opublikowanych na Twitterze bliżej poznajemy dwójkę protagonistów Noah oraz Mio.

 

Nie można powiedzieć, że prezentacja Xenoblade Chronicles 3 na Nintendo Switch podczas ostatniej transmisji Direct była ogromną niespodzianką. Od miesięcy mówiło się, że Monolith Soft pracuje nad trzecim wydaniem swojego hitowego jrpg, tak więc gracze oczekiwali tej zapowiedzi. Niemałym zaskoczeniem jest jednak to, że XC 3 zadebiutuje na Switchu jeszcze w tym roku, dokładnie we wrześniu. Wcześniej wszystko wskazywało, że kolejna gra z ukochanej serii ukaże się najszybciej w 2023 roku.

 

Europejski oddział Nintendo za pośrednictwem Twittera dał fanom więcej szczegółowych informacji na temat głównych postaci, z którymi gracze przeżyją wspaniałą przygodę Xenoblade Chronicles 3.

 

Noah

Oto Noah, jeden z bohaterów Xenoblade Chronicles 3. Jako żołnierz Kevesa dzierży w walce jaskrawoczerwone ostrze. Jest także „niewidzącym”, kimś, kto opłakuje tych, którzy stracili życie na polu bitwy.

 

Mio

Poznaj Mio, drugą bohaterkę Xenoblade Chronicles 3 i żołnierza Agnusa (która ma dość charakterystyczne uszy!). W bitwie jej szybkość pozwala z łatwością unikać ataków, jednocześnie zadając obrażenia bronią w kształcie pierścienia. Podobnie jak Noah, Mio również jest „niewidzącym”

 

Z informacji przedstawionych przez inne serwisy możemy się dowiedzieć, że Mio jest 19-letnia kobietą, a Noah jest o rok od niej młodszy. Męski bohater na przedstawionych materiałach dzierży czerwony miecz, a więc oręż znany wszystkim fanom Xenoblade Chronicles oraz Xenoblade Chronicles 2. Podobną broń władali Shulk i Rex. N początku rozgrywki bohaterowie staną po osobnych stronach barykady mając na uwadze fakt, iż Noah walczy dla armii Keves, a Mio jest żołnierzem Agnusa. Ich pojedynek widzimy na pierwszym zwiastunie gry.

Ostatnią kluczową wiadomością, którą widzimy w opublikowanych wpisach, jest wzmianka o tajemniczych „niewidzących”. Główni bohaterowie wydają się być czymś w rodzaju jasnowidzów, którzy jako nieliczni na świecie posiadają zdolność rozmawiania ze zmarłymi. Kluczową rolę dla tej umiejętności wydają się spełniać flety i grana z nich melodia, które wielokrotnie zostały przedstawione na premierowym zwiastunie. Jednak na konkretniejsze informacje w tej kwestii, jak i fabuły gry musimy jeszcze poczekać. Nintendo będzie stopniowo i umiarkowanie rzucać kolejnymi niuansami związanymi z hitową grą, do której premiery pozostało jeszcze naprawdę dużo czasu.

 

W nadchodzących dniach powinno pojawić się więcej informacji na temat reszty obsady postaci. Stosowne ruchy zostały już poczynione na japońskim Twitterze Nintendo jednak z wiadomych przyczyn ciężko nam przedstawić te informacje ze stosownym tłumaczeniem. Jest to pierwsza szczegółowa informacja, jaką Nintendo podało na temat bohaterów, których gracze poznają w Xenoblade Chronicles 3.

 

Co sądzicie o przedstawionych bohaterach Xenoblade Chronicles 3, czyli Mio oraz Noah?

 

Premierowy trailer Xenoblade Chronicles 3. Ekskluzywna gra na Nintendo Switch


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *