NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo rezygnuje z kodów na cyfrowe kopie swoich gier

Nintendo postanowiło zrezygnować ze sprzedaży cyfrowych kodów do pobierania swoich…

30 czerwca 2020

Nintendo postanowiło zrezygnować ze sprzedaży cyfrowych kodów do pobierania swoich gier u europejskich sprzedawców, począwszy od 1 lipca 2020 r. Chodzi oczywiście o kody, które mogliście kupić u zewnętrznych sprzedawców taki jak np. Muve.pl.

 

Oficjalne oświadczenie Nintendo rzuca nieco światła na tę sprawę.

Po dokładnym zbadaniu ewoluującego rynku europejskiego w ostatnich latach, Nintendo zdecydowało się zrezygnować ze sprzedaży kodów na cyfrowe wersje ich gier poprzez sklepy detaliczne z dniem 1 lipca 2020 r.

Klienci nadal będą mogli kupować przedpłacone karty do Nintendo eShop, członkostwo Nintendo Switch Online oraz dodatkowe treści, takie jak Pokémon Sword i Pokémon Shield Expansion Pass, u sprzedawców detalicznych w całej Europie. Kody do pobrania oprogramowania Nintendo Switch od innych wydawców również będą nadal dostępne.

Zawsze badamy nowe możliwości i nadal będziemy pracować nad nowymi metodami dostarczania zawartości Nintendo eShop jak największej liczbie graczy.

 

Powyższe oświadczenie może sugerować, że sprzedaż tego typu kodów była dla Nintendo nieopłacalna. Jeżeli natomiast doładowywaliście swoje konto w eShopie poprzez kupno kodu, kupowaliście członkostwo w Nintendo Switch Online, to nie macie się czym martwić. Kody na DLC i gry 3rd party wciąż będą dostępne w sklepach.

Źródło: Nintendolife


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *