Nintendo Switch OLED test wypalenia ekranu
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch 2 ma się pojawić później w tym roku według doniesień agencji Reuters

Agencja Reuters opublikowała raport sugerujący, że „Nintendo Switch 2” może…

11 lutego 2024

Agencja Reuters opublikowała raport sugerujący, że „Nintendo Switch 2” może ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Wraz z premierą, nowa konsola ma być wyposażona w specjalnie przygotowany chip Nvidia’s Tegra X1, co sprawia, że wiele osób czeka z niecierpliwością na oficjalne potwierdzenie tych rewelacji.

Raport sugeruje, że Nvidia utworzyła oddzielne działy, które skupiają się na projektowaniu niestandardowych chipów dla producentów sprzętu. Jednym z efektów tych działań jest zaprojektowanie specjalnego układu dla nadchodzącej generacji przenośnego systemu Nintendo. Ów raport dodatkowo podkreśla, że obecna wersja konsoli Nintendo Switch wykorzystuje chip Nvidia Tegra X1. Zgodnie z informacjami od świadomego sprawy informatora cytowanego przez Reutersa, „Nintendo Switch 2” prawdopodobnie zostanie wyposażony w niestandardowe rozwiązanie opracowane przez Nvidia.

Warto również wspomnieć, że raport mówi o dążeniu Nvidii do ustanowienia współpracy z Microsoftem w celu dostarczenia chipów do nowej generacji konsoli Xbox. Jest to kolejna interesująca informacja, która wpływa na spekulacje na temat przyszłości rynku konsolowego.

W odpowiedzi na prośbę o komentarz ze strony Reutera, Nintendo odmówiło udzielenia jakiejkolwiek wypowiedzi. Tak więc, na obecnym etapie plotka o „Nintendo Switch 2” pozostaje niepotwierdzona przez producenta.

Swoje dalsze plany Nintendo ma przedstawić podczas najbliższego spotkania analizy wyników finansowych, które ma zostać zorganizowane w maju. Ten moment może przynieść więcej informacji na temat spodziewanej premiery i funkcji drugiej generacji popularnej konsoli.

Warto zaznaczyć, że wszystkie powyższe informacje są na ten moment jedynie spekulacjami i plotkami, więc wielbiciele Nintendo muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenie.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *