Nintendo Switch Japan
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo Switch jest obecnie szóstą najlepiej sprzedającą się konsolą wszechczasów w Japonii

Nintendo Switch jest już oficjalnie szóstym najlepiej sprzedającym się systemem…

25 kwietnia 2021

Nintendo Switch jest już oficjalnie szóstym najlepiej sprzedającym się systemem do gier wideo wszechczasów w Japonii, osiągając kolejny kamień milowy w swojej historii. Całkowita sprzedaż systemu wynosi obecnie 19 410 000 sprzedanych jednostek w Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Video Games Charts ogłosiło, że Nintendo Switch przegoniło dożywotnią sprzedaż Famicom w Japonii w ostatnim tygodniu. Switch jest obecnie szóstym najlepiej sprzedającym się systemem wszech czasów w tamtym regionie i wkrótce powinien wyprzedzić kolejne platformy, które aktualnie znajdują się na 5 i 4 miejscu; PSP i PlayStation 2. Według opublikowanych danych Nintendo Switch powinno przeskoczyć ogólną sprzedaż PSP już w maju, a wynik PlayStation 2 zostanie przekroczony w okolicach listopada wraz z premierą remake’ów Pokemon Briliant Diamond i Shining Pearl.

 

 

Wybiegając jeszcze dalej w przyszłość wynik Nintendo 3DS (prawie 25 milionów sprzedanych jednostek) jest również w zasięgu Switcha, jednak jest to chyba zadanie na przyszły rok. Jeżeli jednak  plotki o planowanym wprowadzeniu jeszcze w tym rok  na rynek Nintendo Switch Pro się sprawdzą, bardzo prawdopodobne jest, że Nintendo Switch uplasuje się na trzecim miejscu w japońskim rankingu sprzedaży konsol wszechczasów jeszcze w tym roku. Dobrze wiemy jakie wyniki osiąga Nintendo i ich konkurencja w gorącym świątecznym okresie.

 

Można śmiało powiedzieć, że Nintendo i ich hybrydowa konsola dominuje obecnie na rynku nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie. Jest to imponujący wyczyn, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że PS5 i Xbox Series X / S pojawiły się na rynku w 2021 roku.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *