Nintendo Switch podwójny wyświetlacz
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo Switch kontynuuje swój sukces w Stanach Zjednoczonych. Właśnie osiągnął najwyższą sierpniową sprzedaż w historii!

Konsola Nintendo Switch była ponownie najlepiej sprzedającym się sprzętem do…

14 września 2020

Konsola Nintendo Switch była ponownie najlepiej sprzedającym się sprzętem do gier w Stanach Zjednoczonych. Ważniejszą informacją jest fakt, iż Switch sprzedał się wystarczająco dobrze, aby ustanowić nowy rekord miesięcznej sprzedaży sprzętu gamingowego w dolarach! Jak podaje analityk Mat Piscatella z NPD dzięki świetnej sprzedaży udało przegonić się poprzedni rekord należący do Nintendo Wii z sierpnia 2008 roku!

 

 

Ponadto konsola Nintendo Switch ponad dwukrotnie zwiększył całkowitą sprzedaż jednostkową w porównaniu do sierpnia 2019 roku. Co z tym idzie w parze, gry na Switcha nadal sprzedają się świetnie, z czego w top 20 znalazło się aż 10 gier wydanych przez Nintendo. Ponadto Mat zauważa bardzo ciekawy fakt, podając do wiadomości że The Legend of Zelda: Breath of the Wild nieprzerwanie znajduje się w siódemce najlepiej sprzedających się gier na terenie Stanów Zjednoczonych w każdym miesiącu od premiery w 2017 roku! To już 42 tydzień z rzędu! 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *