Nintendo Switch Lite sprzedaż Japonia
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch Lite sprzedaje się Japonii poniżej oczekiwań. Akcje firmy idą w dół!

Nintendo Switch Lite został oficjalnie wprowadzony na rynek w piątek,…

25 września 2019

Nintendo Switch Lite został oficjalnie wprowadzony na rynek w piątek, 20 września. Według pierwszych raportów sprzedaż tej konsoli w Japonii osiągnęła wynik gorszy niż przewidywano.

 

Pierwszy był magazyn Famitsu, który poinformował, że Nintendo Switch Lite sprzedał ogólnie 177,936 sztuk w ciągu pierwszych trzech dni od premiery w Japonii. Natomiast według agencji Media Create mniejsza wersja Switcha osiągnęła wynik „około” 160,000 sprzedanych sztuk na tym rynku. Początkowo Media Create rzucił informacja o tylko 114,000 sprzedanych sprzętach, ale informacja ta została szybko skorygowana i zbliżyła się do liczby podanej przez Famitsu.

 

Pomimo dość dobrej sprzedaży NS Lite w Japonii, akcje Nintendo spadły o około 3,5% w ciągu ostatnich kilku dni. Oczekiwania City wedle Nintendo Switch Lite były o wiele wyższe. Przewidywało się, że ten sprzęt osiągnie sprzedaż na pułapie 300,000 sprzedanych sztuk. Jak widać „mały Switch” nawet nie zbliżył się do tego wyniku.

 

Na razie nie otrzymaliśmy żadnych raportów nt. sprzedaży Nintendo Switch Lite w Europie oraz USA. Prawdziwym testem dla Switch Lite będą zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Czarny Piątek, gdzie konsole Nintendo osiągają zawsze zawrotne wyniki.

 

 

PS. Ciekawostka, wczoraj będąc w Katowickim Media Markt, podpytałem sprzedawcę, ile sztuk Nintendo Switch Lite zeszło im od piątkowej premiery. Z 20 dostępnych konsol na półce została tylko jedna sztuka! Także jak na Polskie realia wynik nadwyraz dobry 😉

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *