Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch Lite zaprezentowane! Tańsza wersja konsoli trafi na rynek 20 września!

Stało się, Nintendo zaprezentowało nową wersję konsoli hybrydowej Switch! Oficjalna…

10 lipca 2019

Stało się, Nintendo zaprezentowało nową wersję konsoli hybrydowej Switch! Oficjalna nazwa nowego sprzętu to Nintendo Switch Lite, mniejsza wersja systemu, która koncentruje się na tylko na przenośnym graniu. Nowy sprzęt Nintendo Switch Lite będzie kosztował 199,99 USD i zostanie wydany 20 września. Europejska cena za „mniejszego Switcha” nie została jeszcze podana przez Nintendo.

 

Wersja Nintendo Switch Lite będzie znacząco różnić się od starszego brata. Sprzęt został zaprojektowany jako urządzenie przenośne, nie można go podłączyć do telewizora, a kontrolery Joy-Con są wbudowane w obudowę. System będzie również wyposażony w mniejszy ekran o przekątnej 5,5 cala przy maksymalnej rozdzielczości 720p. Całość będzie ważyć o 276 gramów mniej niż pierwszy Nintendo Switch. Mniejsza wersja okrojona została również z funkcji HD Rumble oraz IR Montion Camera.

 

Konsola dostępna będzie w trzech kolorach: żółtym, szarym i turkusowym. W środku Switch Lite jest w dużej mierze taki sam jak jego starszy odpowiednik, z 32 GB przestrzeni dyskowej i wejściem na kartę MicroSD. Jednak według Nintendo używa bardziej wydajnego procesora. Nintendo Switch Lite może się również poszczycić dłuższą żywotnością baterii, od trzech do siedmiu godzin gry wedle zapewnień producenta. Nintendo wymieniło również 4 przyciski kierunkowe z lewego Joy-Con’a na tradycyjny D-Pad.

 

Pełna lista zmian między Nintendo Switch a wersją Lite została fajnie przedstawiona na oficjalnej stronie Nintendo. Poniżej możecie sprawdzić oficjalną zapowiedź Nintendo Switch Lite, która dosłownie kilkanaście minut temu pojawiła się w serwisie YouTube:

 

 

Ogłoszenie Nintendo o mniejszym, tańszym Switchu potwierdza wiele raportów z Wall Street Journal w ciągu ostatniego roku, które wskazywały, że twórcy planowali wprowadzenie okrojonej wersji konsoli NS.

 

Co sądzicie o okrojonej wersji Nintendo Switch? Będziecie zainteresowani zakupem przenośnego „pstryka”? Czekamy na wasze komentarze!


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *