Nintendo Switch aktualizacja
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch może otrzymać obniżkę cen w Europie w przyszłym tygodniu

Wraz z premierą Nintendo Switch OLED za zaledwie kilka tygodni…

10 września 2021

Wraz z premierą Nintendo Switch OLED za zaledwie kilka tygodni (8 października), krążą plotki, że oryginalny model z 2017 roku może doczekać się pierwszej obniżki ceny już w przyszłym tygodniu. Takie informacje przekazało wiarygodne źródło — Nintendalerts.

 

 

Według źródła, od poniedziałku standardowa konsola Nintendo Switch będzie sprzedawana za 270 euro w Europie. Obecnie Switch jest sprzedawany w Europie za około 320-330 euro, co jest dość dużą obniżką (50-60 euro). Jeśli te plotki okażą się prawdą, to w naszych krajowych sklepach konsola Nintendo Switch powinna kosztować ok. 1250 – 1300 zł. Nowy model — Nintendo Switch OLED, który zostanie wprowadzony na rynek na początku października jest dostępny do złożenia zamówienia przedpremierowego w kwocie ok. 1650 – 1700 złotych.

Nintendo nie ogłosiło jeszcze korekty oficjalnej ceny detalicznej w Europie, ale możliwe, że obniży cenę dystrybucji w celu pobudzenia sprzedaży przed wprowadzeniem modelu OLED w październiku. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest to spowodowane nadmiarami sprzętu, który zalega w magazynach firmy oraz odpowiedzią Nintendo na działania Sony oraz Microsoftu i ich next-genowe konsole, które będą bardzo pożądane w zbliżającym się okresie świątecznym.

Nintendo Switch jest na rynku od ponad czterech lat, ale jeszcze nigdy wcześniej nie doczekało się oficjalnego obniżenia ceny detalicznej ze strony producenta.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *