NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo Switch najlepiej sprzedającą się konsolą tej generacji w USA

Została właśnie potwierdzona informacja o konsoli Nintendo Switch, która stała…

18 grudnia 2018

Została właśnie potwierdzona informacja o konsoli Nintendo Switch, która stała się najszybciej sprzedającym się systemem gier wideo. Chodzi o aktualną generację sprzętu i dotyczy pierwszych 21 miesięcy od swojej premiery w USA.

 

Firma The NPD Group, która zajmuje się śledzeniem rynku gamingowego w Stanach Zjednoczonych opublikowała stosowny raport. Od startu sprzedaży w marcu 2017 r. do listopada 2018 r. Switch sprzedał się w ponad 8,7 miliona sztuk. Wyprzedzając w USA sprzedaż wszystkich innych systemów tej generacji w tym samym okresie cyklu życia.

 

Kolejnym wyróżnieniem dla Nintendo jest fakt bycia najlepiej sprzedającym wydawcom w Stanach Zjednoczonych w roku 2018. Dane również opublikowała ta sama firma reserchowa — The NPD Group, a dane zamykają się z ostatnim dniem listopada. Wynik będzie zapewne o wiele większy dodając całkowitą sprzedaż jednego z hitów grudnia – Super Smash Bros. Ultimate.

 

 

Z pewnością był to bardzo dobry rok dla konsoli Nintendo Switch pod względem sprzedaży. Miejmy nadzieje na pobicie kolejnych w nadchodzącym roku!

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *