Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch przekracza 125 milionów sprzedanych egzemplarzy i zbliża się do rekordów sprzedaży PS2 i DS

Nintendo ogłosiło, że Nintendo Switch sprzedało się w ponad 125…

9 maja 2023

Nintendo ogłosiło, że Nintendo Switch sprzedało się w ponad 125 milionach sztuk w pierwszym kwartale 2023 roku. Informacja ta została ujawniona w opublikowanym dzisiaj kwartalnym raporcie finansowym Nintendo. Oznacza to wzrost o kolejne 3,07 miliona konsol z rodziny Switch w porównaniu do poprzedniego kwartału.

 

 

Wyniki sprzedaży Nintendo Switch są imponujące, zwłaszcza w porównaniu ze sprzedażą innych konsol. Na przykład PlayStation 2 sprzedało się w sumie w 155 milionach sztuk w całym okresie swojego istnienia, podczas gdy Nintendo DS sprzedało się w nieco ponad 154 milionach sztuk. Jednak Switchowi udało się dogonić sprzedaż tych konsol w ciągu zaledwie kilku krótkich lat od jego wydania w 2017 roku.

Nintendo Switch jest popularną konsolą od czasu swojej premiery dzięki unikalnemu projektowi i imponującej bibliotece gier. Konsola może być używana zarówno jako tradycyjna konsola domowa, jak i przenośne urządzenie do gier, co czyni ją wszechstronnym wyborem dla graczy. Ponadto Switch ma bogatą ofertę własnych tytułów, w tym gry takie jak Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Splatoon 3, czy gry z serii Pokemon.

Oczekuje się, że w niedalekiej przyszłości sprzedaż Nintendo Switch będzie napędzana wyczekiwanymi wydaniami gier i rozszerzeniami. Wśród nich jest nadchodząca Zelda: Tears of the Kingdom, długo oczekiwany Pikmin 4 oraz ogromne DLC dla Pokemon Violet & Scarlet. Zelda: Tears of the Kingdom będzie stanowić rozszerzenie uznanej przez krytyków gry Breath of the Wild, obiecując wciągającą i przełomową nową przygodę dla fanów serii. Tymczasem oczekuje się, że Pikmin 4 będzie opierał się na unikalnej mechanice rozgrywki i czarującej grafice, dzięki którym seria stała się ulubieńcem fanów. Wreszcie, rozbudowane DLC dla Pokemon Violet & Scarlet zapewni graczom nowe regiony, dodatkowe Pokemony i rozszerzoną rozgrywkę, jeszcze bardziej ulepszając już popularne tytuły. Te wydania z pewnością przyciągną graczy i utrzymają dynamikę imponującej trajektorii sprzedaży Nintendo Switch.

Ogłoszenie przez Nintendo wyników sprzedaży Switcha pojawia się, gdy firma nadal dominuje w branży gier. Firma konsekwentnie wydaje popularne gry i konsole, a jej zaangażowanie w innowacje i jakość przyniosło jej rzeszę wiernych fanów. Ponieważ sprzedaż Switcha nadal rośnie, wydaje się prawdopodobne, że Nintendo pozostanie głównym graczem w branży gier przez wiele lat.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *