Nintendo Switch OLED test wypalenia ekranu
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch przekracza 129 milionów sprzedanych egzemplarzy i zbliża się do najlepiej sprzedających się konsol

Konsola Nintendo Switch robi prawdziwą furorę na rynku gier wideo….

3 sierpnia 2023

Konsola Nintendo Switch robi prawdziwą furorę na rynku gier wideo. Według najnowszych danych finansowych od Nintendo, w pierwszym kwartale roku finansowego 2024 sprzedano aż 3,91 miliona egzemplarzy konsol z rodziny Nintendo Switch. Jak się okazuje, w skład tej rodziny wchodzą standardowa wersja Switch, wersja Lite oraz najnowszy model z OLED. Łącznie, sprzedaż Switcha przekroczyła niesamowitą liczbę 129,53 miliona egzemplarzy – to naprawdę imponujące osiągnięcie!

 

To nie koniec dobrych wiadomości dla Nintendo. Firma potwierdza, że wynik ten oznacza wzrost sprzedaży o 13,9% w porównaniu rok do roku. Duży wpływ na to ma także spektakularny sukces gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która przyciągnęła mnóstwo graczy do zakupu konsoli.

 

Skupmy się teraz na podziale sprzedaży w ostatnim kwartale. Warto zauważyć, że z 3,91 miliona egzemplarzy, 0,64 miliona stanowiły standardowe wersje, a aż 2,83 miliona to modele z OLED. Pozostałe 0,43 miliona egzemplarzy to konsole Nintendo Switch Lite. To pokazuje, że każdy model cieszy się sporym powodzeniem wśród konsumentów.

 

Warto również porównać sukces Nintendo Switch do innych najlepiej sprzedających się konsol. Aktualnie Nintendo Switch zajmuje trzecie miejsce, z 129,53 milionami sprzedanych egzemplarzy. Na pierwszym miejscu jest nadal PlayStation 2, które sprzedało imponującą liczbę 155 miliona egzemplarzy. Drugie miejsce okupuje inna konsola Nintendo – DS z wynikiem 154,02 miliona egzemplarzy.

 

Należy zaznaczyć, że to niezwykłe, iż Nintendo Switch osiąga takie sukcesy, gdyż konsola wkracza właśnie w swoje siódme urodziny. Czy zdobędzie szczytowej pozycji sprzedaży, jaki ma obecnie Nintendo DS? To trudno powiedzieć, ale z potencjalnymi hitami jak Super Mario Wonder i Super Mario RPG w drodze, konsola Switch ma wielkie szanse na to, by osiągnąć sukces sprzedażowy. Trzymamy za nią kciuki!

 

Co sądzisz o najnowszych wynikach sprzedaży Nintendo Switch? Czy uważasz, że może osiągnąć pierwsze miejsce? Daj nam znać w komentarzach!

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *