Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch przekroczyło 107 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie

Dzisiejszego dnia Nintendo ogłosiło swoje kwartalne i roczne wyniki finansowe….

10 maja 2022

Dzisiejszego dnia Nintendo ogłosiło swoje kwartalne i roczne wyniki finansowe. Wraz z tym raportem otrzymaliśmy kolejną aktualizację, ile konsol Nintendo Switch zostało sprzedanych na całym świecie od czasu premiery.  Hybrydowy sprzęt sprzedał się już w 107,65 miliona sztuk. 4,11 miliona zostało zakupione w ciągu ostatniego kwartału. 

 

 

Zaktualizowane dane pochodzą z dnia 31 marca 2021 r., kiedy zakończył się ostatni kwartał fiskalny (rozpoczęty 1 stycznia). W poprzednim raporcie dowiedzieliśmy się, że Nintendo Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą stacjonarną od Nintendo wszech czasów. Liczby e obejmuje sprzedaż standardowego Nintendo Switch (V1 i V2), Lite i Nintendo Switch model OLED. W ostatnim kwartale Nintendo dostarczyło 4,11 mln jednostek wszystkich Switchów. Dla porównania, Sony w ostatnim kwartale sprzedało 2 miliony konsol PlayStation 5.

 

Nintendo Switch utrzymało piąte miejsce na ogólnej liście sprzedaży konsol wszech czasów. Do PS4, będącego na czwartym miejscu konsoli Nintendo brakuje 8,95 miliona sztuk. Game Boy i Game Boy Color posiadają rekord 118,69 miliona egzemplarzy, a konsole z rodziny DS to 154.02 milionów sztuk na całym świecie. Na pierwszym miejscu nadal znajduje się PlayStation 2 z magiczną liczbą 155 milionów sprzedanych konsol od premiery w 2000 roku.

 

Jeśli chodzi o cały rok podatkowy trwający od/do 1 kwietnia 2021 – 31 maja 2022, Nintendo sprzedało 23,06 milionów konsol Nintendo Switch, co stanowi jednak 20% spadek w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy konsola osiągnęła rekordowy poziom 28,83 mln sztuk. Rozdzielając to na poszczególne modele, to 13,56 milionów to podstawowy wariant Nintendo Switch, 5,80 to najnowsza konsola w „rodzinie”, czyli model OLED. Najmniejszy i najtańszy wariant Lite trafił do 3,70 miliona graczy.

 

Firma ogłosiła także, że w aktualnym roku podatkowym planuje wprowadzić na rynek około 21 milionów Switchów.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *