Nintendo Switch dostępność w 2022 roku
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch przekroczyło 111 milionów sprzedanych egzemplarzy pomimo spadku sprzedaży sprzętu

Konsole Nintendo Switch sprzedały się do końca czerwca w 111.08…

3 sierpnia 2022

Konsole Nintendo Switch sprzedały się do końca czerwca w 111.08 milionów sztuk, ogłosiła dziś japońska firma w swoim kwartalnym raporcie finansowym. Wyniki Nintendo za pierwszy kwartał fiskalny 2023 roku pokazuje, że przenośna konsola wciąż trafia do domów graczy.

 

Jeśli spojrzymy na ten sam kwartał w poprzednim roku (Q1 2022) widzimy spory spadek sprzedaży wynoszący aż 23%. Przy czym w okresie od kwietnia do końca czerwca tego roku konsole Nintendo Switch rozeszły się w nakładzie 3,43 milionów sztuk na całym świecie. Najlepiej sprzedającym się modelem był OLED z wynikiem 1,52 miliona egzemplarzy. Na drugim miejscu uplasował się podstawowy wariant Nintendo Switch z 1,32 milionów sprzedanych sztuk. Najmniejszy z rodziny Switchów model Lite znalazł 590 tysięcy nowych nabywców.

Firma podała, że ​​cały popyt pozostaje stabilny, ponieważ Switch obchodzi swoje szóste urodziny, a niedobór półprzewodników i spadek liczby nowych tytułów innych producentów negatywnie wpłynęły na sprzedaż.

 

Tym samym od premiery, która odbyła się w marcu 2017 roku Nintendo Switch sprzedało bagatela 111,08 milionów egzemplarzy na całym globie. Nintendo do końca marca 2023 roku planuje sprzedać 128,65 miliona sprzedanych jednostek, co możemy wyczytać w ich raporcie finansowym.

Jeśli spojrzymy na ranking najlepiej sprzedających się konsol w historii to Nintendo Switch nadal zajmuje piąte miejsce ze stratą ponad 6 milionów do PlayStation 4 i ponad 7,6 miliona do Game Boy & Gameboy Color. Szacuje się, że w okresie świątecznym Nintendo przegoni konkurentów i wskoczy na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się konsol ever.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *