Nintendo Switch aktualizacja
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch przekroczyło 84,59 miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Game Boy Advance przeskoczone

Nintendo ogłosiło dzisiaj swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał i…

6 maja 2021

Nintendo ogłosiło dzisiaj swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał i cały poprzedni rok fiskalny, z którego wynika, że ​​łączna sprzedaż Nintendo Switch osiągnęła obecnie niewiarygodny wynik 84,59 milionów egzemplarzy na dzień 31 marca 2021 r. Oznacza to, że hybrydowa konsola wspięła się o jeden szczebel wyżej będąc czwartą najlepiej sprzedającą się konsolą Nintendo w historii, ponieważ sprzedaż Nintendo Switch oficjalnie przeskoczyła wynik Game Boy Advance.

 

 

Nintendo sprzedało 4,7 milionów konsol Nintendo Switch w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2021 r., co daje łączną sprzedaż 84,59 miliona od debiutu Nintendo Switch na rynku. W tym poprzednim roku fiskalnym Nintendo sprzedało aż 28,83 miliona jednostek Switcha, co daje wzrost o 37,1% w porównaniu do 21,03 miliona osiągnięte we wcześniejszym 12-miesięcznym okresie fiskalnym (od 1 kwietnia 2010 do 31 marca 2021). Rezultat ten dzielimy na 20,32 milionów standardowego modelu Switcha, a 8,51 miliona sprzedanych konsol Switch Lite.

Przy tak niesamowicie wysokiej sprzedaży oznacza to, że Nintendo odnotowało najwyższy zysk operacyjny w historii, który wynosi aż 6,04 miliardów USD, co oznacza wzrost o 81,8% rok do roku. Firma pochwalić się może łącznym przychodem w wysokości 16,59 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 34,4% rok do roku i najwyższy łączny przychód od ponad dekady.

 

Ponadto dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu Nintendo Switch przez graczy konsola przekroczyła całkowitą sprzedaż Game Boy Advance mogącego pochwalić się wynikiem 81,51 miliona sprzedanych sztuk na świecie. Jej kolejnym celem jest prześcignięcie sukcesu Wii (101,63 mln.)

 

Nintendo prognozuje, że w tym roku podatkowym, który rozpoczął się w kwietniu tego roku i kończy w marcu 2022 roku, sprzeda 25,5 mln sztuk Nintendo Switch, co pozwoliłoby stać się trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą do gier od Nintendo w historii. Aby osiągnąć ten wynik i utrzymać ogromne zainteresowanie Switchem, firma Nintendo planuje w tym roku wydać wiele świetnych tytułów, z czego potwierdzone terminy wydania mają już Mario Golf: Super Rush w czerwcu i The Legend of Zelda: Skyward Sword HD w lipcu. Pokémon Brilliant Diamond i Pokémon Shining Pearl pod koniec 2021 roku. Dużo mówi się również o wypuszczeniu ulepszonego modelu Nintendo Switch do końca tego roku oraz oddaniu w ręce graczy wyczekiwanych gier tj. Zelda: Breath of The Wild 2, Bayonetta 3, czy Metriod Prime 4.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *