Nintendo Switch Aktualizacja 10.0.2
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo Switch sprzedało 61,44 mln sztuk na całym świecie

Firma Nintendo wraz publikacją kwartalnego raportu ogłosiła, że ​​na całym…

6 sierpnia 2020

Firma Nintendo wraz publikacją kwartalnego raportu ogłosiła, że ​​na całym świecie sprzedano już ponad 61,44 miliona konsol Nintendo Switch. Tym samym Switch oficjalnie już prawie doszedł do NES’a do którego brakuje mu jakieś 500 tysięcy. Nieoficjalnie na pewno już tę legendarną konsolę przegonił bo raport dotyczy okresu 1 kwiecień- 30 czerwiec.

 

W ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedano 5,68 miliona konsol Nintendo Switch. Big N dodało, że ​​sprzedaż przekłada się na 3,05 miliona sztuk Nintendo Switch i 2,62 miliona sztuk Nintendo Switch Lite. Porównując sprzedaż za pierwszy fiskalny kwartał rok do roku Nintendo Switch uzyskało wzrost o 166,6% w stosunku do 2019 r. Gdy konsoli Nintendo Switch uda się dogonić legendarną konsolę Nintendo Entertainment System, kolejnym sprzętem Nintendo jest Wii, które osiągnęło światową sprzedaż na poziomie 101,63 przez cały okres produkcji.

 

Są to naprawdę imponujące liczby, biorąc pod uwagę fakt, że przez znaczną część poprzedniego kwartału Nintendo borykało się z niedoborami zapasów konsol z powodu problemów produkcyjnych wynikających z pandemii COVID-19.

 

Nintendo nie zmieniło prognoz na rok 2020/21 co do sprzedaży Nintendo Switch. Firma nadal spodziewa się sprzedać 19 milionów konsol w aktualnym roku fiskalnym, co zostało opublikowane przez Ninny podczas głównego raportu za rok 2019.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *