NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nintendo Switch sprzedało się w 22,86 miliona sztuk na całym świecie

Świetna sprzedaż Switcha, GameCube pokonany Nintendo opublikowało najnowszy raport finansowy,…

30 października 2018

Świetna sprzedaż Switcha, GameCube pokonany

Nintendo opublikowało najnowszy raport finansowy, z którego wynika, że do dnia 30 września 2018 roku Nintendo Switch sprzedało się w 22,86 miliona sztuk na całym świecie! W niespełna półtora roku Switch przegonił wynik GameCube ( 21,74 milionów sztuk ) podczas całej jego egzystencji na rynku.

W ostatnim kwartale Switch znalazł 3,19 mln szczęśliwych posiadaczy, co oznacza, że w tym roku ( liczonym od marca do marca ) konsola znalazła 5,07 miliona nabywców. Nintendo za cel na ten rok ustaliło aż 20 milionów sprzedanych konsol, mają jeszcze dwa kwartały — świąteczny okres oraz zazwyczaj cichy, zimowy. Zeszło roczna sprzedaż w okresie świątecznym wyniosła 7,23 miliona konsol, i aby myśleć o pokonaniu bariery 20 milionów Nintendo musiałoby znacznie przewyższyć ten wynik. Mając na uwadze nadchodzące premiery m.in. Pokémon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee! oraz Super Smash Bros. Ultimate jest to wynik do osiągnięcia przez Nintendo.

Następna w kolejce do pokonania konsola spod znaku N jest Nintendo 64, które osiągnęło 32,9 milionów nabywców. Przy dobrych wiatrach Switch powinien przeskoczyć ten wynik w następnym półroczu.

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *