Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch w 2021 roku sprzedało się lepiej niż wszystkie inne konsole razem wzięte w Japonii

Nintendo Switch dominuje na japońskim rynku od dnia jego premiery….

7 stycznia 2022

Nintendo Switch dominuje na japońskim rynku od dnia jego premiery. Ten trend został również utrzymany w 2021 roku, gdzie konsola Nintendo sprzedała się w 5,3 milionów sztuk, co stanowi wzrost w porównaniu z 5,1 mln sprzedanych w poprzednim roku. Suma obejmuje sprzedaż modeli standardowych, Lite i OLED.

 

A teraz największa bomba. Jak wynika z danych zebranych przez magazyn Famitsu udostępnionych GamesIndustry.biz, Nintendo sprzedało pięć razy więcej sztuk Switchów w Japonii niż wszystkie inne konsole razem wzięte! Ogólna sprzedaż PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S i 3DS wyniosła 1,1 miliona egzemplarzy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dane obejmują całą sprzedaż między 28 grudnia 2020 r. a 19 grudnia 2021 r. Całkowita dominacja Nintendo Switch pokazuje jak mocną pozycję posiada hybrydowa konsola Nintendo na rynku.

 

Oto pięć najlepiej sprzedających się konsol 2021 roku w Japonii:

  1. Nintendo Switch – 5,3 milionów sztuk
  2. PlayStation 5 — 942 798 sztuk
  3. PlayStation 4 — 103,786 sztuk
  4. Xbox Series X|S — 95 598 sztuk
  5. Nintendo 3DS – 28 224 sztuk

 

To jednak nie wszystko. Wszystkie gry w TOP 10 najlepiej sprzedających się grach roku w Japonii była tytułem na Switcha. Monster Hunter Rise jest najlepiej sprzedającą się grą 2021 roku w Japonii,  Pokemon Brilliant Diamond /Shining Pearl zajęły drugie miejsce w tym regionie, a Super Mario 3D World + Bowser’s Fury uplasowało się na czwartej pozycji w rankingu sprzedaży gier.

 

Patrząc na line up gier, które mają ukazać się w 2022 roku na Nintendo Switch wydaje się, że pozycja konsoli Japończyków jest niezagrożona. Pokémon Legends: Arceus, Splatoon 3, Kirby and the Forgotten Land, Bayonetta 3, sequelem Breath of the Wild oraz te wszystkie jeszcze niezapowiedziane produkcje są gwarancją sukcesu Switcha w aktualnym roku.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *