Nintendo Switch obsługa słuchawek Bluetooth
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch w końcu otrzymuje obsługę dźwięku Bluetooth dzięki nowej aktualizacji!

Po 4 latach oczekiwania Nintendo wprowadza funkcję, na którą czekali…

15 września 2021

Po 4 latach oczekiwania Nintendo wprowadza funkcję, na którą czekali wszyscy. Nowa aktualizacja Nintendo Switch została właśnie wydana i wreszcie pozwala graczom sparować słuchawki Bluetooth! Wszystkie typy urządzeń audio, takie jak słuchawki i głośniki, można teraz połaczyć ze Switchem. Koniec z adapterami, AirPodsy oraz inne bezprzewodowe słuchawki sparujesz od dzisiaj beż żadnego problemu! Najnowszy update 13.0.0 dodaje również kilka innych funkcji, w tym wsparcie LAN dla zbliżającego się Nintendo Switch OLED.

 

 

W dzisiejszym tweecie Nintendo of Europe ogłoszono nową aktualizację dla Nintendo Switch, która jest już dostępna do pobrania. Dla zdecydowanej większości ludzi główną atrakcją tej aktualizacji jest obsługa urządzeń Bluetooth. Ta długo nieobecna funkcja w końcu pojawiła się w systemie. Nintendo zwraca jednak uwagę na kilka ograniczeń tej funkcji. Gdy używany jest dźwięk Bluetooth, do Switcha można podłączyć tylko dwa kontrolery bezprzewodowe. Jeśli chodzi o słuchawki lub głośniki, podczas gdy Switch może zapisać 10 urządzeń Bluetooth, może łączyć się tylko z jednym urządzeniem audio na raz. Poza tymi ograniczeniami dotyczącymi wyjścia audio firma ujawniła również, że mikrofony Bluetooth nie są kompatybilne z Nintendo Switch.

Wprowadzenie oczekiwanej funkcji oznacza, że ​​posiadacze Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite nie będą musieli kupować dodatkowych akcesoriów (tzw. dongle), aby umożliwić obsługę słuchawek i głośników Bluetooth. W ostatnich latach pojawiło się wiele adapterów kompatybilnych ze Switchem, ponieważ ludzie szukali sposobów grania w gry bez konieczności polegania na wbudowanych głośnikach lub przewodowych słuchawkach 3,5 mm.

 

Aktualizacja oprogramowania układowego z 14 września dodaje również opcję aktualizacji stacji dokującej „Update Dock” w ustawieniach systemu. Dotyczy ona jednak jedynie dla stacji dokującej Nintendo Switch OLED, która otrzymała port LAN. Aktualizacja umożliwia również Switchowi utrzymanie połączenia internetowego w trybie uśpienia. „Gdy ta funkcja jest włączona, systemy z przewodowymi połączeniami internetowymi będą utrzymywać połączenie z Internetem nawet w trybie uśpienia. Pozwala to na pobieranie oprogramowania i dodatków do systemu, gdy system jest w trybie uśpienia” – dodało Nintendo.

Co prawda, model OLED ukaże się dopiero 8 października na rynku, ale warto nadmienić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić swój dock na nowszy model, który będzie kompatybilny z podstawowym Nintendo Switch, dzięki czemu otrzymamy możliwość podłączenia kabla ethernet nawet do starszego modelu konsoli.

Po zaktualizowaniu konsoli do update 13.0.0 będziesz mógł sprawdzić, czy bezprzewodowe połączenie internetowe wykorzystuje pasmo częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz w sekcji „Connection Status” po wybraniu opcji Internet w ustawieniach systemu.

 

Czy jesteś zadowolony z tego, że Nintendo Switch oferuje teraz obsługę dźwięku Bluetooth? Jakie kolejne funkcje liczysz, że Nintendo wreszcie wprowadzi je do swojego sprzętu ? Dobrze wiemy, że jednym z życzeń graczy jest wprowadzenie wreszcie motywów. Oby nie trzeba było na nie czekać do… aktualizacji 24.0.0.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *