Nintendo Switch sprzedaż
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch wyprzedziło SNES pod względem ogólnej sprzedażny. Pokemon Sword i Shield wielkim przebojem!

Nintendo ogłosiło dziś swoje najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał…

30 stycznia 2020

Nintendo ogłosiło dziś swoje najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał zakończony 31 grudnia 2019 r. Nintendo miało naprawdę mocny ostatni kwartał w sezonie świątecznym, sprzedając w tym okresie 10,81 miliona konsol. Dzięki temu wiemy już, że Switch osiągnął lepszy wyniki niż światową sprzedaż SNES, dzięki czemu jest trzecią najlepiej sprzedającą się domową konsolą Nintendo, zaraz za Wii i NES.

 

Nintendo poinformowało, że sprzedaż Switcha wyniosła 52,48 miliona. W poprzednim kwartale, który obejmował kluczowy sezon Czarnego Piątku i świątecznych zakupów w USA, a także oficjalną premierę Switch w Chinach. Firma Nintendo poinformowała, że ​​sprzedała 7,58 miliona konsol Nintendo Switch i 3,24 miliona konsol Switch Lite. Podsumowując, oznacza to wzrost sprzedaży sprzętu o 15% do roku poprzedniego.

 

Święta Bożego Narodzenia były więc bardzo szczęśliwe dla Nintendo, która świętuje również kolejny kamień milowy: Pokémon Sword i Shield odniosły ogromny sukces i sprzedały się w ponad 16 milionach egzemplarzy. Aby dać ci punkt odniesienia, Super Smash Bros Ultimate sprzedał się w tym samym okresie rok wcześniej o cztery miliony mniej, choć Game Freak miała jednak trzy tygodnie na osiągnięcie tego wyniku, ale jest to jednak coś niesamowitego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile był krytykowany przed i po wydaniu. Cieszy także sprzedaż Luigi’s Manison 3, które trafiło w ręce ponad 5 milionów graczy na całym świecie.  Nintendo informuje także, że sprzedano 310 milionów egzemplarzy gier od premiery Nintendo Switch w marcu 2017 roku.

 

Liczba gier sprzedanych w ostatnim kwartale wynosi 64,64 miliona. Ranking najlepiej sprzedających się gier Nintendo wygląda następująco:

 

  • Mario Kart 8 Deluxe – 22,96 miliona
  • Super Smash Bros Ultimate – 17,68 miliona
  • Super Mario Odyssey – 16,59 mln
  • The Legend of Zelda Breath of the Wild – 16,34 miliona
  • Pokemon Sword and Shield – 16,06 miliona
  • Pokemon Let’s GO Pikachu i Eevee – 11,76 miliona
  • Splatoon 2 – 9,82 miliona
  • Super Mario Party – 9,12 miliona
  • Nowy Super Mario Bros U Deluxe – 5,85 miliona
  • Luigi’s Mansion 3 – 5,37 miliona

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *